TBL. Prawie Tauron Lotto Liga

Na kolejkę przed końcem sezonu zasadniczego Tauron Basket Ligi istnieje aż czterdzieści osiem (!) wariantów, według których może ukształtować się tabela ekstraklasy na miejscach 5-11. To prawie tyle samo, co liczb w niegdyś Dużym Lotku, a obecnie Lotto.
Przed tygodniem informowaliśmy o wielkich niewiadomych i ogromnej liczbie rozstrzygnięć jakie mogą zdarzyć się w Tauron Basket Lidze. Po kolejnych sześciu spotkaniach i na kolejkę przed końcem sezonu zasadniczego dalej nie wiadomo w jaki sposób będzie wyglądała tabela TBL.

Wariantów zakończenia rozgrywek na miejscach od piątego do jedenastego jest aż czterdzieści osiem. Prawie tyle samo, co kulek w Lotto spośród których specjalna maszyna losuje jedynie sześć. W TBL kulka będzie tylko jedna, a maszyną, która wybierze szczęśliwą będą mniej i bardziej doskonałe mechanizmy drużynowe wypracowywane przez cały sezon podczas treningów.

- W lidze jest mało drużyn, większość prezentuje bardzo podobny poziom, dlatego tabela wygląda tak jak wygląda i przed ostatnią kolejką mamy taki ogrom możliwości. Chyba żadna drużyna nie kalkuluje co może, a czego nie, tylko po prostu chce wygrać. Moim zdaniem w tej sytuacji kalkulować się po prostu nie da. Pewnym jest to, że kolejka będzie bardzo interesująca - mówi Kamil Chanas, rzucający obrońca Poplharmy Starogard Gdański, która ciągle nie jest pewna udziału w play-off.

Oprócz Polpharmy o udział w play-off walczą także zespoły Zastalu Zielona Góra, AZS Koszalin, Polonii Warszawa i PBG Basketu Poznań. Wszystkie warianty zakończenia rywalizacji w TBL są dokładnie opisane na oficjalnej stronie ligi