TBL. Trudne chwile dla będących na topie

Polpharma Starogard Gdański i AZS Koszalin to zespoły, które w ostatnim czasie grają bardzo dobrze i są uznawane za najgorętsze w Tauron Basket Lidze, jednak 17. kolejka TBL będzie dla obu bardzo trudna.
AZS Koszalin, który wygrał sześć z ośmiu ostatnich meczów i Polpharma Starogard Gdański, która ma imponujący bilans 19. zwycięstw w 21. spotkaniach to obecnie najgorętsze i będące na ustach wszystkich kibiców zespoły ekstraklasy. Najbliższa, 17. już kolejka Tauron Basket Ligi, może być dla obu tych drużyn bardzo trudna i może nieco ostudzić zapędy zarówno graczy jak i fanów wymienionych zespołów.

Polpharma po świetnym występie w rozgrywkach Pucharu Polski i zwycięstwie w turnieju finałowym, w sobotę jedzie do Warszawy, gdzie zmierzy się z nieobliczalną i szaloną Polonii Warszawa. Polonią, której sercem i duszą jest mający świetny sezon kapitan zespołu - Harding Nana, MVP Meczu Gwiazd i jeden z najlepszych graczy tego sezonu.

Dzięki bardzo dobrym występom Nany i stabilności strzeleckiej Darnella Hinsona, który w każdym rozegranym do tej pory meczu rzucał minimum 10 punktów, Polonia zamiast spodziewanej walki o utrzymanie, bije się, z sukcesami, o awans do play-off. A w tej walce pokonała już m.in. PGE Turów Zgorzelec i Anwil Włocławek. Polpharmę czeka więc bardzo trudne zadanie, bo w stolicy, tylko czekają, aby wyrwać kolejne ważne punkty wyżej rozstawionym rywalom.

Jeszcze trudniejszą przeprawę będą mieli jednak gracze prowadzeni przez Mariusza Karola - AZS Koszalin podejmie przed własną publicznością mistrzów kraju, Asseco Prokom Gdynia. Koszalinianie, podobnie jak Polonia, lubią sprawiać niespodzianki i wygrywać z silniejszymi przeciwnikami - pokonali m.in. Trefl Sopot i Turów - ale w starciu z potężną maszyną z Gdyni stoją raczej na przegranej pozycji. Nie wydaje się bowiem, żeby AZS był w stanie w dłuższej perspektywie nawiązać walkę z czwórką - Daniel Ewing, Qyntel Woods, Ratko Varda i Tommy Adams.

Spotkanie Polonia - Polpharma odbędzie się w sobotę o godzinie 18:00, AZS zagra z Prokomem dzień później, także o 18:00.

Turów - Kotwica: trudniej niż się wydaje

Trzema punktami i to po dogrywce wygrała Kotwica Kołobrzeg spotkanie z PGE Turowem w szóstej kolejce TBL. Zwycięstwo w tamtym spotkaniu można przypisać Tedowi Scottowi, świetnemu, zwariowanemu strzelcowi, który rzucił aż 37 punktów. Tym razem Turów będzie musiał radzić sobie nie tylko z szalejącym Scottem, ale i Jassie Sappem, nowym nabytkiem Kotwicy, który już w pierwszym meczu rzucił 12 punktów i miał po 4 asysty i zbiórki. Turów na własnym parkiecie gra lepiej niż na wyjazdach, ale w spotkaniu z nieobliczalną drużyną złożoną z aż pięciu graczy z USA, różnica pomiędzy oboma zespołami może być mniejsza niż wskazują na to miejsca w tabeli.

Debiuty, debiuty, debiuty

Daniel Kickert (PGE Turów Zgorzelec) - gracz był już wpisany w protokół meczowy na spotkanie z AZS Koszalin, ale ani na chwilę nie pojawił się na parkiecie. Może trener Jacek Winnicki w końcu da skrzydłowemu szansę na zaprezentowanie się przed publicznością w Zgorzelcu.

William Avery (Energa Czarni Słupsk) - mogący występować na pozycji rozgrywającego i rzucającego obrońcy Avery jest w Słupsku od 9 lutego. Kontrakt z zawodnikiem został podpisany dopiero po pięciu dniach testów, więc najpewniej kibice Czarnych będą mieli okazję zobaczyć gracza w akcji.

Qyntel Woods, Tommy Adams, Seid Hajrić, David Burgges, James May, Mujo Tuljković, Sasa Ocokoljić i zmieniający zespół Bartosz Diduszko oraz Rafał Rajewicz - ci zawodnicy zadebiutowali już w swoich nowych zespołach.

Mecze 17. kolejki Tauron Basket Ligi

Anwil Włocławek - Zastal Zielona Góra (19.02, godz. 15:00, PLK TV)

Polonia Warszawa - Polpharma Starogard Gdański (19.02, godz. 18:00)

Energa Czarni Słupsk - Siarka Tarnobrzeg (19.02, godz. 18:00)

AZS Koszalin - Asseco Prokom Gdynia (20.02. godz. 18:00)

PGE Turów Zgorzelec - Kotwica Kołobrzeg (20.02, godz. 18:00, TVP Sport)

Trefl Sopot - PBG Basket Poznań (21.02, godz. 18:00)

Podyskutuj z autorem na jego blogu difens.blox.pl ?