TBL. Nóż na gardle Turkiewicza

Tylko pięć spotkań czwartej kolejki zostanie rozegranych podczas najbliższego weekendu. Mecz Asseco Prokomu Gdynia z PGE Turowem Zgorzelec został przełożony na marzec 2011. W bardzo trudnej sytuacji znajduje się Paweł Turkiewicz, trener Polpharmy.
Dwa mecze telewizyjne Tauron Basket Ligi będzie można zobaczyć podczas weekendu. Już w sobotę na oficjalnej stronie ligi PLK.pl przeprowadzona zostanie transmisja ze spotkania Zastalu Zielona Góra z Treflem Sopot, a w niedzielę na antenie TVP Sport fani będą mogli oglądać mecz Polpharmy Starogard Gdański z Energą Czarnymi Słupsk.

Mecz przeciwko Talinowi Kalev w lidze VTB zmusiły władze Asseco Prokomu Gdynia do zmiany daty rozgrywania spotkania czwartej kolejki Tauron Basket Ligi. Zawody, w których mistrz Polski zmierzy się z PGE Turowem Zgorzelec zostaną rozegrane dopiero 16. marca przyszłego roku.

W związku z tym w weekendowej kolejce TBL fani będą mogli oglądać jedynie pięć spotkań.

Kolejny trener bez pracy?

Po zaledwie dwóch spotkaniach ligowych zwolniony z funkcji trenera AZS Koszalin został Charles Barton. W identycznej sytuacji znajduje się teraz Polpharma Starogard Gdański, której kibice domagają się dymisji trenera Pawła Turkiewicza. Brązowi medaliści ubiegłego sezonu Tauron Basket Ligi nie wygrali jeszcze meczu, znajdują się na samym dnie tabeli, grają słabo, bez polotu, traci aż 87 punktów w każdym meczu i rzuca ledwie 78. Na parkiecie nie widać kto jest liderem zespołu, a starający się uzupełnić to miejsce Kamil Chanas nie będzie w pojedynkę wygrywał meczów Polpharmie.

Zawodzi Michael Hicks, który miał być podporą w ofensywie. Obrońca zdobywa ledwie 10 punktów w meczu i rzuca z katastrofalną skutecznością 37 procent. Do tego nie zbiera, nie podaje i wygląda na parkiecie jakby wrócił do Polski nie po roku gry w lidze niemieckiej, ale po 10 latach, aby wejść w wiek emerytalny. Nie widać także żadnych przesłanek ku temu, aby gra zespołu ze Starogardu jego zawodników uległa poprawie.

Polpharma jest dokładnie w takiej samej sytuacji _w jakiej był AZS Koszalin dwie kolejki temu. Zespół nie wygrywa, zawodzi fanów, znajduje się na dnie tabeli, a najbliższy mecz który może przesądzić o zwolnieniu pierwszego szkoleniowca gra z Energą Czarnymi Słupsk. Tym samym zespołem, który rozbijając AZS niejako doprowadził do zwolnienia trenera Bartona.

Symetrycznie w TBL

Dwa zespoły z trójkami przy ilości zwycięstw otwierają tabelę Tauron Basket Ligi i dwa zespoły z trójkami przy ilości porażek tą tabelę zamykają. Przed rozpoczęciem czwartej kolejki spotkań ekstraklasy w lidze cały czas są dwie drużyny, które nie doznały jeszcze smaku porażki. I co ciekawsze jedną z tych drużyn nie jest to Asseco Prokom Gdynia. Pozycje liderów w lidze zajmują Energa Czarni Słupsk i Zastal Zielona Góra.

Miejsca czerwonych latarni i katastrofalne występy na swoim koncie mają AZS Koszalin i Polpharma Starogard Gdański.

Najbliższe mecze mogą znacząco zmienić układ tabeli. Przegrywający do tej pory AZS rozegra spotkanie z Polonią Warszawa, a wzmocniony m.in. Georgem Reesem zespół z Koszalina jest dużo trudniejszym przeciwnikiem niż jeszcze przed tygodniem. Trudniej będzie odnieść zwycięstwo Polpharmie, która gra z liderem.

Lider zagra dla Dawida

Utrzymanie pozycji niepokonanej drużyny w przypadku Czarnych będzie dużo łatwiejsze niż dokonanie tej samej sztuki w przypadku Zastalu. Do Zielonej Góry przyjeżdża bowiem czwarty zespół z tabeli - Trefl Sopot. I właśnie spotkanie Zastalu z Treflem będzie najciekawszym pojedynkiem najbliższego weeekendu.

W Zielonej Górze podczas dwóch najbliższych meczów będzie także trwała zbiórka pieniędzy na chorego na padaczkę, czteroletniego Dawida. Koszykarze zdecydowali się pomóc w bardzo kosztownym leczeniu. Oprócz zawodników Zastalu w akcję włączył się także Janusz Kubicki, prezydent Zielonej Góry, który na aukcję przeznaczył zegarek z limitowanej edycji Marcina Gortata.

Mecze czwartej kolejki Tauron Basket Ligi

Siarka Tarnobrzeg - PBG Basket Poznań (30.10)

AZS Koszalin - Polonia Warszawa (30.10)

Kotwica Kołobrzeg - Anwil Włocławek (30.10)

Zastal Zielona Góra - Trefl Sopot (30.10, PLK TV)

Polpharma Starogard Gdański - Energa Czani Słuspsk (31.10, TVP Sport)

Asseco Prokom Gdynia - PGE Turów Zgorzelec (16.03.11)

Podyskutuj z autorem na jego blogu difens.blox.pl ?


Więcej o: