TBL. Kolejne zwycięstwo Czarnych

:
-
Energa Czarni Słupsk i Kotwica Kołobrzeg rozpoczęli w piątek 3. kolejkę Tauron Basket Ligi. Słupszczanie wygrali i wciąż są niepokonani.
Po ofensywnie zagranej pierwszej połowie Czarni prowadzili 13 pkt (54:41). Przestój w trzeciej kwarcie spowodował, że przed ostatnią częścią gry prowadzili już tylko 62:61. Czwartą kwartę celnym rzutem za dwa punkty otworzył Darrell Harris (16 zbiorek w meczu) i to goście wyszli na punkt przewagi. Wówczas na przemian punkty zaczęli zdobywać Wojciech Szawarski (4 pkt) i Cameron Bannerman (5 pkt), kolejne dwa trafienia za dwa punkty dołożył Paweł Leończyk i to wystarczyło, aby odskoczyć rywalowi i doprowadzić do trzeciego zwycięstwa z rzędu.

Energa Czarni Słupsk - Kotwica Kołobrzeg 82:73. Kwarty: 29:16, 25:25, 8:20, 20:12. Czarni: Bannerman 22 (2), Balssingame 11 (1), Davis 10, Białek 8 (2), Roszyk 2 oraz Cesnauskis 11 (2), Leończyk 10, Pabian 4, Szawarski 4. Kotwica: Scott 25 (3), Harris 12, Bręk 6 (2), Diduszko 4, Djurić 0 oraz Fisher 13, Zabłocki 8 (2), Sarzało 3 (1), Sikora 2.

Pozostałe pomorskie drużyny grają w weekend. W sobotę na parkiet wybiegną koszykarze Asseco Prokom Gdynia, którzy zmierzą się na wyjeździe z beniaminkiem Siarką Tarnobrzeg (godz. 19). W drużynie Prokomu znów pojawi się więcej koszykarzy, grających w ważnych, pucharowych meczach. Do Tarnobrzegu pojechali m.in. Adamowie Hrycaniuk i Łapeta, Mateusz Kostrzewski, a przede wszystkim JR Giddens, który świetnie zadebiutował w Prokomie w środowym meczu Euroligi z Chimki Moskwa.

W niedzielę o godz. 18 rozpocznie się starcie pomiędzy Treflem Sopot i Polpharmą Starogard Gdański. Ten mecz powinien być prawdziwym rewanżem ze spotkania o trzecie miejsce z poprzedniego sezonu. Co zostało z "brązowej" Polpharmy i czwartego Trefla? Niewiele. W Starogardzie są to grzejący ławkę rezerwowych Karol Michałek i Błażej Rabe. W Treflu udało się zatrzymać trenera Karlisa Muiznieksa oraz koszykarzy Marcina Stefańskiego, Michała Hlebowickiego i Lawrence'a Kinnarda. Nowy zespół Polpharmy rozpoczął sezon od dwóch porażek, Trefl ma po jednym zwycięstwie i przegranej. W obu klubach nie są zadowoleni z poczynań koszykarzy. Pierwszymi winnymi stali się rezerwowi rozgrywający - Michael Gruner (Polpharma) i Jermaine Beal (Trefl). Obaj zostali zwolnieni, a na ich miejsce przyszli Łotysz Sandis Buskevics (do końca miesiąca na testach w Treflu) oraz Robert Skibniewski (Polpharma).