Kotwica w słupskim piekle

Jedna z trzech niepokonanych drużyn Tauron Basket Ligi Energa Czarni Słupsk, podejmie w piątek Kotwicę Kołobrzeg. Natomiast Polpharmę Starogard Gdański opuścił Michael Gruner.
Po dwóch kolejkach tylko Czarni, Zastal Zielona Góra i PBG Basket Poznań nie zaznały porażki. Czarni na rozkładzie mają już PGE Turów Zgorzelec oraz AZS Koszalin. W derbach Pomorza zmiażdżyli rywali 103:75 i zwolnili trenera AZS Charlesa Bartona. W piątek (godz. 18.15) w Słupsku stawi się Kotwica. Jeżeli Czarni wciąż będą grali tak zespołowo jak w dwóch poprzednich meczach, to czyste konto po stronie porażek powinno zostać zachowane. Koszykarzom chcą także pomóc kibice, którzy mają zamiar stworzyć zawodnikom z Kołobrzegu piekło, ubierając się w czerwone koszulki.

Bez zwycięstwa jest natomiast Polpharma. Pierwszym kozłem ofiarnym został Gruner, którego nie zobaczymy już w koszulce "Kociewskich Diabłów". 22-letni rozgrywający zawodził od przedsezonowych sparingów, ale dostał swoją szansę w sezonie zasadniczym. W nim na boisku spędzał średnio niemal 10 min i zdobywał 1,5 pkt i asystę na mecz. Zastępcą Amerykanina będzie prawdopodobnie były reprezentant Polski Robert Skibniewski, który właśnie stracił pracę w Anwilu Włocławek.