Sport.pl

TBL. Turów przełamał czarną serię z Anwilem

Turów Zgorzelec po raz pierwszy w historii wygrał w lidze na własnym parkiecie z Anwilem Włocławek. W sobotę zgorzelczanie zwyciężyli po zaciętej końcówce 83:79.
Turów - Anwil relacjonował na żywo na blogu Szczepan Radzki >

W najciekawiej zapowiadającym się mecz 2. kolejki TBL emocji nie zabrakło. Turów wreszcie przełamał czarną serię ligowych potyczek z Anwilem na własnym parkiecie. Do soboty zgorzelczanie jeszcze nigdy nie wygrali u siebie z wicemistrzami Polski w meczu ligowym. Bohaterem Turowa był Ivan Koljević, który zdobył 21 punktów, a w zaciętej końcówce bezbłędnie wykonywał rzuty wolne. Najskuteczniejsi w Anwilu byli Paul Miller i Nikola Jovanovic - obaj rzucili po 16 punktów.

- Pierwsze historyczne zwycięstwo Turowa we własnej hali nad Anwilem Włocławek stało się faktem. Zgorzelczanie dzięki niesamowitej grze w czwartej kwarcie Ivana Koljevića byli w stanie zapewnić sobie wygraną. Spotkanie warte nazwania go hitem kolejki. Zapowiadane emocje i dramaturgia znalazły się tam gdzie potrzeba. - pisał w relacji na żywo prosto ze Zgorzelca na blogu Szczepan Radzki.Więcej o: