TBL. Hicks trafia spod swojego kosza!

Skrzydłowy Polpharmy Starogard Michael Hicks trafił do kosza z przeciwległej linii rzutów wolnych. Sytuacja miała miejsce na treningu przed wyjazdowym meczem z Siarką Tarnobrzeg w 1. kolejce Tauron Basket Ligi.

Zobacz rzut Hicksa z połowy boiska na Z czuba.tv ?

Nagranie z amatorskiej kamery pojawiło się na YouTube. Zgodnie z opisem zabawa Hicksa z piłką miała miejsce cztery godziny przed meczem. Skrzydłowy Polpharmy wykonuje kilka kozłów i jedną ręką przerzuca piłkę przez całe boisko. Piłka wpada bezpośrednio do kosza. To niespotykane zagranie, nawet na treningu.

Po meczu z Siarką Hicks nie był jednak zadowolony - Polpharma, trzeci zespół poprzedniego sezonu, prowadziła w Tarnobrzegu z beniaminkiem różnicą 22 punktów w trzeciej kwarcie, ale przegrała ostatecznie 88:92. Hicks zdobył w tym spotkaniu 13 punktów.

27-letni Amerykanin wrócił do Polpharmy po rocznej przerwie - w sezonie 2008/09 Hicks rozegrał w zespole ze Starogardu 28 meczów, w których średnio zdobywał 16,9 punktu na mecz i był czołowym strzelcem ligi. Sezon wcześniej Amerykanin rozegrał siedem spotkań w Baskecie Kwidzyn.

W 2. kolejce TBL Hicks i Polpharma zagrają w sobotę na własnym parkiecie z PBE Basket Poznań.

Turów podejmie Anwil w hicie weekendu - zapowiedź drugiej kolejki ?