Półfinał play-off TBL. Anwil znów lepszy od Polpharmy

Koszykarze Anwilu Włocławek po raz drugi zdecydowanie pokonali Polpharmę Starogard Gd. We wtorek wygrali 86:72 i brakuje im już tylko jednego zwycięstwa do awansu do finału.

20 punktów w niespełna 23 minuty rzucił Andrzej Pluta. Strzelec Anwilu mimo upływu lat, na swojej pozycji nie ma sobie równych. Polpharma nie potrafiła zatrzymać grającego skutecznie i konsekwentnie zwłaszcza w drugiej połowie Pluty.

Anwil dominował od początku. Gospodarze prowadzili na początku meczu 10:3, po chwili było 14:6 i było jasne, że osłabiona brakiem Brody'ego Angley'a będzie miała niesamowite problemy, by wygrać we Włocławku.

Jedynie w drugiej kwarcie goście postraszyli Anwil. Słabiej zagrali zmiennicy drugiej drużyny sezonu zasadniczego, a Polpharma złapała rytm i doszła na cztery punkty na koniec pierwszej połowy.

Po przerwie Anwil uderzył ze zdwojoną siłą. Dobrze grą dyrygował Szubarga (11 pkt, 5 zb., 4 as.), trafiał Pluta, a Anwil odskoczył na kilkanaście punktów. Przewagi w czwartej kwarcie już nie roztrwonił.

Anwil po dwóch meczach prowadzi 2:0 i brakuje mu już tylko jednego zwycięstwa do awansu do finału. Mecz numer trzy w czwartek w Starogardzie Gd. Transmisja w TVP Sport od godz. 18.

Anwil Włocławek - Polpharma Starogard Gd. 86:72. Kwarty: 20:12, 16:20, 30:17, 20:23. Anwil: Pluta 20, , Tuljkovic 11, Szubarga 11, Dunn 9, Jovanovic 7 oraz Chanas 12, Joyce 8, Sullivan 4, Winkelman 2, Wołoszyn 2. Polpharma: Okafor 18, Weeden 13, Wiśniewski 9, Majewski 5, Kulig 2 oraz Mirkovic 12, Ochońko 10, Dąbrowski 3, Rabe 0.