Tauron Basket Liga. Łukasz Wiśniewski jak Stephen Curry! [WIDEO]

Takie porównanie to nie przesada, bo to, co zrobił w sobotę Łukasz Wiśniewski z Polskiego Cukru Toruń, oglądamy ostatnio przeważnie w wykonaniu mistrza NBA Stephena Curry'ego z Golden State Warriors. W meczu PGE Turowa Zgorzelec z Polskim Cukrem rzucający z Torunia trafił trzy trójki w 73 sekundy, w tym zwycięską, równo z końcową syreną.
Polski Cukier (bilans 12-5, piąte miejsce w TBL), był faworytem wyjazdowego spotkania z Turowem (6-9, 12. pozycja), ale zryw gospodarzy dał im prowadzenie w czwartej kwarcie. Minutę i 13 sekund przed końcem Turów wygrywał 80:76, ale wtedy niesamowite trójki zaczął trafiać Wiśniewski.

W całym meczu Wiśniewski, 31-letni rzucający, który w minionych latach grał w Zgorzelcu, zdobył 19 punktów (8/11 z gry, w tym 3/5 za trzy). W całym sezonie zdobywa średnio po 12,6 punktu na mecz, a za trzy trafia ze skutecznością 42 proc.