3. kolejka TBL. Czy Łukasz Wiśniewski poprowadzi AZS do wygranej z Treflem?

Wygrali z mistrzem, teraz sprawdzą wicemistrza - w sobotę o 19 AZS Koszalin podejmuje Trefla Sopot w najciekawszym meczu 3. kolejki Tauron Basket Ligi. - Faworytem meczu jest Trefl, który wygrał dwa pierwsze spotkania, no i jest wicemistrzem Polski. Choć nas na pewno podbudowało zwycięstwo z Prokomem - przyznaje były gracz Trefla, a teraz najskuteczniejszy gracz AZS Łukasz Wiśniewski.
28-letni reprezentant Polski w dwóch spotkaniach zdobył 40 punktów - 19 z Jeziorem Tarnobrzeg (77:78) i 21 z Asseco Prokomem Gdynia (96:82). - Ja liderem? Liderem naszej drużyny może być wielu graczy, pierwsze mecze akurat ułożyły się tak, że ja rzucałem punkty - raz z gorszym skutkiem, bo przegraliśmy z Jeziorem, raz z lepszym. Po prostu wykorzystuję to, co daje mi zespół, czuję, że drużyna mi ufa - mówi Wiśniewski.

Torunianin poprzedni sezon spędził w Sopocie, ale teraz unika emocjonalnego podejścia do sobotniego spotkania. - Do Trefla podchodzę jak do każdej innej ekipy - poprzedni sezon był bardzo udany i dla mnie, i dla klubu, ale teraz gram dla AZS i Trefl jest dla mnie tylko wicemistrzem. O odejściu z Sopotu nie chcę już nic mówić, zamknąłem ten etap - mówi Wiśniewski.

AZS w meczu z Prokomem pokazał świetny atak - trafił blisko 55 proc. rzutów z gry, w tym 6/9 za trzy. Poza Wiśniewskim punktowali Paweł Leończyk (20), Michael Kuebler (16), Darrell Harris (13) i Robert Skibniewski (12). Ale i Trefl w dwóch pierwszych meczach zdobył wiele punktów - sopocianie pokonali 87:65 Polpharmę Starogard Gd. oraz 104:74 Start Gdynia.

- Trefl to dobrze ułożony zespół, który gra bardzo agresywnie w obronie i przekłada tę agresję na atak - ocenia Wiśniewski. - Gra dużo kontr, zdobywa sporo łatwych punktów. Ma nowych rozgrywających, dobrą skuteczność prezentuje Przemysław Zamojski, drugą młodość przeżywa Filip Dylewicz, który powiedział nawet, że znów broni. Myślę, że Trefl ma jeszcze rezerwy.

Trzecia kolejka TBL rozpocznie się w piątek od meczu PGE Turowa Zgorzelec (2-0) z Anwilem Włocławek (1-1). W sobotę, poza meczem AZS - Trefl, spotkają się także Start z Polpharmą, a w niedzielę zagrają Rosa Radom z Energą Czarnymi Słupsk (TVP Sport, 15) oraz Stelmet Zielona Góra z Jeziorem i Kotwica Kołobrzeg z Prokomem.

Statystyczne relacje na żywo i więcej informacji o 3. kolejce TBL na stronie Plk.pl.