NBA - play off 2011 - Finał Eastern Con.
85
Miami Heat
James 22, Bosh 34, Anthony 3, Wade 3, Bibby 17 oraz Haslem 6, Miller 8, Chalmers
Deng 14, Boozer 26, Noah 1, Bogans 4, Rose 20 oraz Asik, Gibson 11, Brewer 4, Watson 2, Korver 3
Chris Bosh zagrał swój najlepszy mecz w play-off, jeden z najlepszych w karierze. Rzucił 34 punkty i poprowadził Miami Heat do zwycięstwa w trzecim meczu finału Konferencji Zachodniej z Chicago Bulls. Heat wygrali 96:85 i w rywalizacji do czterech zwycięstw prowadzą 2-1.
To już drugi rewelacyjny mecz Bosha w serii z Bulls. W spotkaniu numer jeden podkoszowy zdobył 30 punktów, ale wtedy Heat przegrali aż 83:102. W niedzielę Bosh miał aż 34 punkty. W ataku robił z obroną rywali co chciał - rzucał z półdystansu, wchodził pod kosz i kończył akcje wsadami albo po prostu trafiał. Rywale nie wiedzieli, co robić. Bosh dość łatwo mijał Carlosa Boozera, radził sobie z prowokującym go Tajem Gibsonem, turecki środkowy Omer Asik też nie miał na niego sposobu.

- Musiałem zagrać agresywnie i jak widać, miałem całkiem niezły mecz. Ale tak naprawdę liczy się dla mnie tylko to, że wygraliśmy - powiedział po meczu Bosh, który 18 ze swoich 34 punktów zdobył po przerwie.

22 punkty, 10 asyst i sześć zbiórek miał LeBron James. Oddał zaledwie 13 rzutów (trafił sześć), ale nie był to efekt obrony Luola Denga, który wyłączył go w meczu numer jeden, a gry dla zespołu. Dwukrotny MVP sezonu zasadniczego przez cały mecz grał rewelacyjnie w obronie, nie forsował zbyt wielu rzutów, ale w czwartej kwarcie to po jego akcjach Heat osiągnęli najwyższe prowadzenie. 5 minut przed końcem James faulowany trafił spod kosza, wykorzystał jeszcze rzut wolny, a gospodarze odskoczyli na 13 punktów. W czwartej kwarcie James rzucił 10 ze swoich 22 punktów.

Dwyane Wade w niedzielę miał problemy ze zdobywaniem punktów, pudłował będąc sam na sam z koszem, ale w końcówce, gdy stawał na linii rzutów wolnych, nie mylił się. Mecz skończył z 17 punktami i dziewięcioma zbiórkami.

Bulls prowadzili tylko na początku meczu, gdy po punktach Derricka Rose'a spod kosza mieli cztery punkty zaliczki (10:6). Heat odpowiedzieli serią 9:1, wyszli na prowadzenie 15:11, które stracili tylko raz i to na moment. Na początku trzeciej kwarty po świetnym fragmencie meczu Rose'a i Boozera Bulls mieli punkcik więcej (51:50), ale Heat znów świetnie zareagowali - seria 10:2 dała im siedem punktów przewagi na 15 minut przed końcem meczu. Tej przewagi już nie roztrwonili.

Boozer choć w ataku zagrał najlepszy mecz w tych play-off (zdobył aż 26 punktów i miał 17 zbiórek), to bardzo słabo bronił, dawał się blokować Joelowi Anthony'emu, momentami nie radził sobie z wracającym po kontuzji Udonisem Haslemem.

Derrick Rose rzucił 20 punktów, ale Heat znów go ograniczyli. Nie miał tyle miejsca na obwodzie, nie mógł też z taką łatwością wbijać się pod kosz, choć w niedzielę rzadziej krył go Wade niż rozgrywający Bulls.

Heat wygrali swój siódmy mecz w play-off przed własną publicznością i są jedyną drużyną, która meczu we własnej hali jeszcze nie przegrała. Bulls po raz pierwszy od lutego przegrali dwa mecze z rzędu.

Heat prowadzą w serii do czterech zwycięstw 2-1. Kolejny mecz w nocy z wtorku na środę polskiego czasu. Początek spotkania o godz. 2.30, a mecz pokaże Orange Sport.

Na zachodzie Dallas Mavericks prowadzą 2-1 z Oklahoma City Thunder. Czwarty mecz tej pary w nocy z poniedziałku na wtorek polskiego czasu. Mecz pokaże Canal+ Sport, początek o godz. 3.

Nieudana pogoń Thunder i zwycięstwo Mavericks  ?