NBA. Derrick Rose eksplodował, Bulls wygrali z Hawks

NBA - play off 2011 - 1/2 finału Eastern Con.
Skład:
Williams (10 pkt.), Smith (17), Horford (10), Johnson (10), Teague (21), Crawford (7), Pachulia (1), Collins, Wilkins (4), Powell, Armstrong (1), Sy (1)
Skład:
Deng (7 pkt.), Boozer (6), Noah (2), Bogans (6), Rose (44), Brewer (2), Gibson (13), Asik, Korver (11), Watson (8), Butler,
44 punkty rzucił Derrick Rose i poprowadził Chicago Bulls do niezwykle ważnego zwycięstwa nad Atlantą Hawks. To jego najlepszy mecz w play-off, po raz pierwszy rzucił ponad 40 punktów.
Bulls zaatakowali Hawks od pierwszych sekund. Po szybkim 4:0 trener Hawks Larry Drew wziął pierwszą przerwę na żądanie. Nie pomogło. Goście grali bardzo szybko i skutecznie w ataku, solidnie bronili. Mieli także fenomenalnego Derricka Rose'a.

22-letni koszykarz, który w środę odebrał tytuł najbardziej wartościowego zawodnika sezonu zasadniczego, w piątek pokazał kibicom w Atlancie, dlaczego to jego przyznano to wyróżnienie. Po dwóch słabszych meczach, teraz zagrał tak jak w pierwszej rundzie z Hawks. Był nie do zatrzymania. Już w pierwszej kwarcie zdobył 17 punktów, a trener Drew tylko bezradnie rozkładał ręce.

Jeff Teague (21 punktów), który zastępuje kontuzjowanego Kirka Hinricha, w meczach w Chicago jeszcze jakoś radził sobie z Rose'em. W piątek szans nie miał. MVP rzucał i trafiał z każdej pozycji, zdominował mecz. W sumie zdobył aż 44 punkty, to drugi najlepszy wynik tych play-off. Więcej udało się tylko Dwightowi Howardowi - 46, także przeciwko Hawks.

Rose punktował na różne sposoby. Trafiał z dystansu i półdystansu, odważnie wchodził pod kosz, mijał rywali jak chciał. I grał na wysokiej skuteczności z gry (16/27), miał też siedem asyst i pięć zbiórek.

Na sukces Bulls dobrze pracowali także mniej widoczni i efektowni, ale bardzo pożyteczni Joakim Noah (15 zbiórek) i Taj Gibson (13 punktów, 11 zbiórek), a aż dziewięć ze swoich 11 punktów Kyle Korver zdobył w drugiej kwarcie, gdy Bulls powiększyli prowadzenie z sześciu do 16 punktów.

Hawks po ciosach z pierwszej połowy podnieść się nie byli w stanie, Bulls zadawali kolejne, a ich przewaga rosła. Gdy na pięć minut przed końcem Korver po raz trzeci w meczu trafił za trzy, a zespół z Chicago odskoczył na 22 punkty, było jasne, że Hawks tego meczu już nie wygraj. Przegrali ostatecznie "tylko" 99:82.

Bulls prowadzą w serii 2-1, mecz numer cztery w niedzielę w Atlancie. Gra się do czterech wygranych, zwycięzca awansuje do finału Konferencji Wschodniej, w którym zmierzy się z lepszą drużyną z pary Miami Heat - Boston Celtics. Po dwóch meczach jest 2-0 dla Heat.

NBA. Los Angeles Lakers nad przepaścią. Trzecia porażka z Mavericks ?