Green 4, Jack 5, Gray 7, Mbenga 2, Smith 0
Artest 16, Gasol 16, Bynum 11, Bryant 17, Fisher 10
Oraz:
Odom 6, Barnes 0, Blake 6, Brown 6
Chris Paul zaliczył triple-double i poprowadził New Orleans Hornets do wygranej 93:88 z broniącymi mistrzowskiego tytułu, Los Angeles Lakers. Tym samym stan rywalizacji w play-off wyrównał się na 2-2.
W całym meczu Paul miał 27 punktów, 15 asyst i 13 zbiórek. Zdobył też 14 z 24 punktów dla swojego zespołu w kluczowej czwartej kwarcie. Dziewięć sekund przed końcem meczu zaliczył też kluczową asystę, po której Jarrett Jack dał Hornets prowadzenie 90:86.

Na tle Paula blado wypadł Kobe Bryant. Lider Lakers w pierwszej połowie nie zdobył ani jednego punktu! Skończył mecz z dorobkiem 17, przy czym trafił zaledwie 5 z 18 rzutów z gry. W dodatku w czwartej kwarcie skręcił kostkę, i do autokaru po meczu szedł o kulach.

W drużynie Hornets poza Paulem wyróżnili się zdobywca 19 punktów Trevor Ariza i Carl Landry, który skończył mecz z 16 oczkami. Dla Lakers po 16 punktów rzucili Pau Gasol i Ron Artest.

- Za każdym razem kiedy w drugiej połowie przyciskaliśmy, oni mieli akcję trzypunktową, lub działo się coś innego, co pozwoliło im zachować przewagę - mówił po meczu trener Lakers Phil Jackson.

W rywalizacji w pierwszej rundzie play-off na zachodzie jest remis 2:2. Kolejne piąte spotkanie zostanie rozegrane w Los Angeles, ale niezależnie od jego wyniku obie drużyny wrócą do Nowego Orleanu na mecz numer 6.