NBA. Mavericks roztrwonili ogromną przewagę, porażki Spurs i Nuggets

Brandon Roy rzucił aż 18 punktów w czwartej kwarcie meczu i poprowadził Portland do arcyważnej wygranej 84:82 w czwartym meczu z Dallas. Dzięki zwycięstwu, Trail Blazers wyrównali stan pojedynku na 2:2. W trzeciej kwarcie przewaga gości wynosiła aż 23 punkty. Swoje mecze wygrali także Memphis Grizzlies i Oklahoma City Thunder.
Blazers odrobili ogromną stratę do Dallas Mavericks»

Roy zapewnił drużynie wygraną rzutem na 39 sekund przed końcem spotkania. Okazję do przechylenia szali zwycięstwa na korzyść gości mieli zarówno Jason Kidd jak i Jason Terry, jednak ich rzuty za trzy punkty były niecelne.

W trzeciej kwarcie Mavericks prowadzili różnicą 23 punktów. Gospodarze jednak się nie poddali, a 18 ze swoich 24 punktów rzucił w ostatniej odsłonie meczu Brandon Roy. Liderem Dallas był Dirk Nowitzki, który rzucił 20 punktów.

- Czy wypuściliśmy zwycięstwo z rąk? Tak sądzę - przyznał po meczu trener gości Rick Carlisle.

- To cały czas wydaje się niemożliwe. To był nieprawdopodobny powrót - zachwycał się odrobieniem tak dużych strat

Kolejna porażka San Antonio Spurs»

W Memphis, do zwycięstwa 91:88 poprowadził gospodarzy Zach Randolph, który rzucił 25 punktów, w tym najważniejsze trzy na 41 sekund przed końcem spotkania. Rzut był zaskakujący, ponieważ Randolph w sezonie zasadniczym oddał zaledwie 43 próby za trzy. Trafił tylko osiem z nich!

- Na zegarze było pięć sekund do zakończenia akcji. Miałem trochę miejsca więc...rzuciłem. Piłka wpadła, lecz jest to efekt pracy nad tego typu rzutami, jaką wykonuję codziennie na treningach - komentował bohater Memphis.

Najskuteczniejszym zawodnikiem w szeregach gości był Manu Ginobili, który zapisał na swoim koncie 23 punkty.

Wygrana Grizzlies była ich pierwszym zwycięstwem na własnym parkiecie w fazie play-off w klubowej historii.

Nuggets znów gorsi od Oklahoma City Thunder»

Swoje szanse na awans do II rundy znacznie ograniczyli koszykarze Denver Nuggets. Tradycyjnie w szeregach gości brylowali Kevin Durant, zdobywca 26 "oczek", i Russell Westbrook, który dorzucił kolejne 23. Double-double zapisał na swoim koncie uczestnik konkursu wsadów podczas weekendu All-Star Serge Ibaka (22 punkty i 16 zbiórek).

Jeżeli koszykarzom Nuggets udałoby się wygrać cztery kolejne spotkania, na stałe zameldowaliby się w historii NBA. Żadnej drużynie nie udało się jeszcze awansować przegrywając w serii best-of-seven 0:3.