NBA. Heat z silnymi rywalami grać nie potrafią

Miami Heat przegrali w sobotę z Dallas Mavericks 95:106, spadli na trzecie miejsce w Southeast Division i nadal mają ogromne problemy z graniem przeciwko mocnym drużynom.

Tylko dwa z siedmiu meczów wygrali Heat z zespołami, które zwyciężyły w ponad połowie swoich meczów. Przegrali także po raz czwarty z rzędu na wyjeździe i po raz 13. z rzędu z Dallas Mavericks w sezonie zasadniczym.

W sobotę o porażce Heat zadecydowała trzecia kwarta, którą Mavs wygrali aż 31:17, zdemolowali rywali pod koszem i dowieźli zwycięstwo do końca. Dirk Nowitzki rzucił 22 punkty, 23 dołożył Caron Butler, ale największą wartością ekipy z Dallas w tym meczu był środkowy Tyson Chandler. On zdominował strefę podkoszową - miał 17 zbiórek (prawie dwa razy więcej co najlepszy zbierający rywali - Wade miał ich 9), do tego dorzucił 14 punktów i trzy bloki.

Zwycięstwo Mavericks jest tym cenniejsze, że był to ich czwarty mecz w ciągu pięciu dni, z bilansem 12-4 są na trzecim miejscu w Southwest Division.

Heat tradycyjnie prowadziła wielka trójka. Bosh i Wade rzucili po 22 punkty, James 23, ale w sumie mieli też 15 z 17 strat zespołu.

Heat po tej porażce mają bilans dziewięć zwycięstw i osiem porażek, spadli na trzecie miejsce w Southeast Division i piąte na wschodzie. Przed rokiem o tej samej porze (czyli także po 17 meczach), zespół miał bilans 10-7.

Po przegranej zawodnicy Heat zamknęli się na 45 minut w szatni i we własnym gronie dyskutowali o swojej grze, ale szczegóły spotkania nie zostały ujawnione. - Potrzebowaliśmy takiego zebrania drużyny, by każdy mógł powiedzieć, co mu leży na wątrobie i byśmy znaleźli wyjście z tej trudnej sytuacji. Czy bilans 9-8 mówi prawdę o naszym zespole? Nie sądzę, ale na razie gramy tak jak zespół z bilansem 9-8 - powiedział dziennikarzom LeBron James.