NBA. Hornets rozstawiają rywali po kątach

New Orleans Hornets pozostają jedyną niepokonaną drużyną NBA. W sobotę pokonali aż 107:87 Portland Trail Blazers.
Hornets po ośmiu meczach mają bilans 8-0 i jest to najlepszy początek w historii drużyny. Są piątą drużyną w ostatnich 25 latach, która zaczęła sezon od ośmiu zwycięstw. Debiutujący w roli pierwszego trenera Monty Williams jest czwartym trenerem w historii, który rozpoczął karierę od takiego bilansu.

W dużej mierze jest to efekt fantastycznej obrony graczy z Nowego Orleanu, którzy jeszcze ani razu nie pozwolili rzucić rywalom 100 punktów. - Rzeczywiście, to klucz do naszych zwycięstw. Musimy być jak monolit i to staramy się robić właśnie w defensywie - tłumaczył po meczu z Blazers Trevor Ariza.

Ale Hornets nie tylko dobrze bronią, są także skuteczni w ataku. W sobotę aż siedmiu graczy rzuciło 10 i więcej punktów, a najskuteczniejsi byli David West i Marco Belinelli - obaj zdobyli po 18 punktów. Chris Paul dołożył 111 punktów i 13 asyst, a Emeka Okafor 12 punktów i 11 zbiórek.

Blazers już do przerwy przegrywali wysoko - 48:35. W drugiej połowie na chwilę zmniejszyli straty do sześciu punktów, ale gdy stracili swojego lidera Brandona Roya, któremu po raz kolejny odnowiła się kontuzja kolana, stracili także szanse na zwycięstwo. - Poczułem ból i musiałem zejść - tłumaczył Roy. Z 16 punktami najskuteczniejszym zawodnikiem Blazers był Francuz Nicolas Batum.

Kolejne wielkie zwycięstwo odnieśli koszykarze Utah Jazz, który w piątym kolejnym meczu odrobili dwucyfrową stratę i wygrali mecz. W sobotę ich ofiarą padli Charlotte Bobcats, a katem okazał się Derron Williams, który na niespełna sekundę przed końcem po wejściu pod kosz zdobył zwycięskie punkty.