NBA. Cleveland Cavaliers - Chicago Bulls 96:83

W pierwszym meczu rozpoczętej w sobotę rundy play-off NBA Cleveland Cavaliers pokonali Chicago Bulls 96:83. Stan w rywalizacji do czterech zwycięstw: 1:0 dla Cleveland.

Cleveland już w pierwszej kwarcie pozbawili rywali z Chicago złudzeń - Cavaliers wygrali tę część meczu 32:18. Kolejne kwarty były bardzo wyrównane (24:23, 17:19, 23:23), więc decydującą o końcowym wyniku okazała się pierwsza odsłona spotkania.

Do zwycięstwa drużynę z Cleveland poprowadzili LeBron James oraz Mo Williams, którzy zdobyli odpowiednio 24 i 19 punktów. LeBron 14 punktów rzucił już w pierwszej kwarcie.

Po stronie Byków odpór dawał Derrick Rose - uzyskał on 28 punktów, 10 asysty i 7 zbiórek.

Cleveland Cavaliers wygrali ten mecz głównie dzięki grze pod tablicami - w zbiórkach ich przewaga wyniosła 50 do 38. Zanotowali też 12 bloków, przy tylko czterech rywali.

Typy dziennikarzy Sport.pl na rundę play-off NBA ?