NBA. Błysk Stephena Curry'ego. 40 punktów MVP

Golden State Warriors odebrali mistrzowskie pierścienie, zawiesili baner pod kopułą hali w Oakland, a potem rozbili 111:95 New Orleans Pelicans. Stephan Curry rzucił 40 punktów.

MVP poprzedniego sezonu w imponującym stylu rozpoczął obronę swojego trofeum. W pierwszej kwarcie meczu z Pelicans rzucił 24 ze swoich 40 punktów trafiając 9 z 13 rzutów z gry, w tym cztery z siedmiu z dystansu. Gdy miał tylko odrobinkę wolnego miejsca, od razu wypuszczał piłkę z rąk w stronę kosza. Gdy rywal krył go bliżej, Curry mijał go i zdobywał punkty spod obręczy.

W pozostałych trzech kwartach Curry dorzucił 16 punktów, mecz zakończył z 40 punktami. Do tego dołożył siedem asyst, sześć zbiórek i dwa przechwyty. Jego Warriors zaczęli sezon od wysokiego zwycięstwa z Pelicans 111:95. Najwięcej punktów dla pokonanych zdobył Anthony Davis - 18, punkt mniej miał rezerwowy Ish Smith.

W starciu na szczycie Konferencji Wschodniej Chicago Bulls dopingowani przez prezydenta Baracka Obamę pokonali finalistów z poprzedniego sezonu - Cleveland Cavaliers. W końcówce meczu LeBron James mógł doprowadzić do dogrywki, ale jego wejście pod kosz blokiem zatrzymał Pau Gasol, a po chwili podanie Mo Williamsa przechwycił Jimmy Butler i szans na kolejne punkty Cavs nie mieli. James rzucił 25 punktów, miał 10 zbiórek i pięć asyst, ale oprócz Williamsa (19 punktów, 7 asyst) i Kevina Love (18 punktów, 8 zbiórek) zbyt wielkiego wsparcia nie miał. 19 punktów i dziewięć zbiórek dla zwycięskich Bulls miał Nikola Mirotić, a jeszcze czterech innych graczy rzuciło przynajmniej 10 punktów.

Od zwycięstwa sezon zaczęli też Detroit Pistons, którzy pokonali Atlanta Hawks. Kentavious Caldwell-Pope zdobył najwięcej punktów dla zwycięskiej drużyny - 21, a imponująco sezon zaczął środkowy Andre Drummond, który do 18 punktów dołożył 19 zbiórek. Najlepszym strzelcem Hawks był rezerwowy rozgrywający Dennis Schroeder (20 punktów).

Wyniki wtorkowych meczów

Atlanta Hawks - Detroit Pistons 94:106

Chicago Bulls - Cleveland Cavaliers 97:95

Golden State Warriors - New Orleans Pelicans 111:95

Sport.pl typuje!

Najlepsza koszykarska liga świata rozpoczęła kolejny sezon. Washington Wizards Marcina Gortata zaczynają środowym meczem wyjazdowym z Orlando Magic. Na co stać drużynę Polaka, kto będzie miał najlepszy bilans na koniec sezonu na wschodzie i zachodzie? - oto typy dziennikarzy Sport.pl