NBA. Chicago Bulls awansowali i byli bliscy pobicia rekordu

Chicago Bulls pokonali Milwaukee Bucks 120:66 i awansowali do drugiej rundy fazy play-off koszykarskiej ligi NBA. Całą serię wygrali 4:2.
66 : 120
NBA - 2014/2015 - 1/4 finału Eastern Con.
120
Bulls wygrali różnicą 54 punktów i tylko pięciu punktów zabrakło im do odniesienia najwyższej wygranej w historii fazy play-off. Od 19 marca 1956 roku należy on do Minnesoty, która tego dnia pokonała St. Louis 133:75.

Zespół z Chicago zaczął od prowadzenia 8:0 i nie oddał go przez całe spotkanie. Pierwszą kwartę wygrał 34:16, a po połowie spotkania było już 65:33.

Koszykarze grali bardzo ostro, podobnie jak w poprzednich meczach tej serii. Giannis Antetokounmpo z zespołu gości już przed przerwą musiał opuścić parkiet po drugim przewinieniu technicznym.

20 punktów dla Bulls rzucił Mike Dunleavy, 19 Pau Gasol, a 16 Jimmy Butler. Najlepszym strzelcem Bucks był ZaZa Pachulia, który skończył mecz z dorobkiem zaledwie ośmiu punktów.

To najwyższa porażka gości w historii ich startów w play-off. Do tej pory najwyżej przegrali różnicą 36 punktów w 1970 roku w Nowym Jorku.

W półfinale Konferencji Wschodniej Bulls zmierzą się z Cleveland Cavaliers.