28
27
12
89
10 punktów, dwie zbiórki, asysta i aż trzy straty - to dorobek Marcina Gortata w meczu z Atlanta Hawks. Jego Washington Wizards po słabej grze przegrali aż 89:120. Dla rywali była to ósma wygrana z rzędu.
Gortat zagrał tylko 19 minut. W pierwszej połowie trafił do kosza raz, ale miał sporo problemów w obronie i w walce o zbiórki. Nie mógł poradzić sobie z Alem Horfordem, kłopoty sprawiał mu też jego zmiennik Pero Antić. Polak miał za to solidną trzecią kwartę, w której zdobył osiem punktów. W obronie ciągle jednak nie było dobrze - brakowało nieco zastawienia tablicy i komunikacji w obronie.

W sumie Gortat uzbierał 10 punktów (3/4 z gry, 2/3 z linii rzutów wolnych), miał dwie zbiórki, asystę oraz dwa faule i trzy straty. A do tego fatalny wskaźnik plus/minus, -18, co oznacza, że gdy Gortat był na parkiecie, Wizards przegrali ten fragment meczu różnicą 18 punktów.

Ale nie tylko Gortat zagrał źle, cała jego drużyna była bezradna w starciu z drużyną z Atlanty. Hawks zaczęli od mocnego uderzenia. Kombinacyjna, szybka i skuteczna koszykówka przyniosła im prowadzenie 20:34 pod koniec pierwszej kwarty, a na początku drugiej, po trójce Kylea Korvera gospodarze odskoczyli na 20 punktów (44:24).

Wizards ocknęli się jeszcze przed przerwą. Dobry fragment meczu miał Bradley Beal, swoje rzuty trafiał Nene Hilario i przed drugą połową było już tylko 55:50 dla Hawks. Ale co się Wizards zbliżali, to koszykarze z Atlanty odpowiadali serią punktową.

W 26 minucie meczu było już tylko 69:67 po rzucie Walla z półdystansu, ale Hawks nic sobie z tego nie zrobili. W dwóch kolejnych minutach rzucili 13 punktów, tracąc tylko dwa i znów ich przewaga zrobiła się dwucyfrowa. Na początku czwartej kwarty Wizards doszli na siedem punktów (82:89), Hawks zareagowali serią 14:1 i znów odskoczyli na 20 punktów. Po tym ciosie Wizards już się nie podnieśli. Mecz przegrali 89:120.

Zagraliśmy jeden z najlepszych meczów w sezonie - powiedział Al Horford po meczu. Hawks rzeczywiście byli nie do zatrzymania - grali szybko, kombinacyjnie i dość skutecznie. A do tego dostali wcale nie taką drobną pomoc od Wizards. Zespół z Waszyngtonu miał w meczu aż 19 strat, po których Hawks rzucili aż 31 punktów. Sam John Wall tracił piłkę ośmiokrotnie - tyle co cały zespół z Atlanty.

Najwięcej punktów dla Hawks zdobył Kyle Korver - 19. Skrzydłowy, który jest najlepszym strzelcem z dystansu w NBA, trafił z Wizards pięć trójek na siedem prób, dołożył jeszcze jeden celny rzut za dwa i dwa punkty z linii rzutów wolnych. A poza tym zagrał bardzo wszechstronnie - zbierał (3), asystował (4), przechwytywał (1). 16 punktów dorzucił DeMarre Carroll, a 15 punktów miał Al Horford. W sumie aż ośmiu graczy Hawks rzuciło 10 lub więcej punktów.

Najwięcej punktów dla Wizards rzucił Wall, miał też osiem asyst, ale i osiem strat. 14 punktów i sześć zbiórek miał Nene Hilario, a dobry mecz zagrał rezerwowy podkoszowy Kevin Seraphin - zmiennik Gortata miał 13 punktów, sześć zbiórek, cztery asysty i trzy bloki.

Wizards po tej porażce mają czwarty bilans na wschodzie (25-12). Hawks, dla których było to ósme zwycięstwo z rzędu, są na pierwszym miejscu (29-8). Gortat i spółka nie mają łatwych meczów w najbliższym terminarzu - we wtorek zmierzą się po raz drugi w sezonie z San Antonio Spurs, a dzień później ich rywalami znów będą Chicago Bulls.

Zdjęcie CSPD06: NBA - piłka koszykowa Spalding Zdjęcie PASO Plecak NBA NBA-A051R Zdjęcie Torba NBA-198
CSPD06: NBA - piłka koszyko... PASO Plecak NBA NBA-A051R Torba NBA-198
Sprawdź ceny ? Sprawdź ceny ? Sprawdź ceny ?
źródło: Okazje.info