NBA. Heat podwyższa prowadzenie nad Pacers w finałach konferencji

LeBron James poprowadził Miami Heat do trzeciego z rzędu i najwyższego jak na razie zwycięstwa nad Indiana Pacers w finałach Konferencji Wschodniej NBA. Ubiegłoroczny MVP zdobył 32 punkty i zanotował 10 zbiórek, a gospodarze wygrali 102:90.
Król jest tylko jeden? Polak napisał biografię LeBrona >>

Heat prowadzili od pierwszej do ostatniej minuty, a ich przewaga wyniosła aż 23 punkty w ostatniej kwarcie. Ostatecznie mecz zakończył się 12-punktową różnicą, co oznacza, że już w nocy ze środy na czwartek drużyna z Miami może awansować do finału. Mecz ten odbędzie się w Indianapolis.

James zagrał swój najlepszy mecz serii z Pacers, a zdobywając co najmniej 25 punktów, pięć zbiórek i pięć asyst w 74. meczu play-off NBA, wyprzedził Michaela Jordana i objął prowadzenie w tej specyficznej klasyfikacji.

LeBrona solidnie wsparli Chris Bosh i Dwyane Wade. Pierwszy z nich miał 25, a drugi 15 punktów. W drużynie przegranych Paul George zanotował 23 punkty, a David West 20, do czego dołożył 12 zbiórek.

Trener Pacers Frank Vogel wciąż wierzy w wygraną swojej drużyny, którą porównał do "młodszego brata" wciąż nękanego przez tego starszego. - Ten brat musi w pewnym momencie swojego życia podjąć pewne kroki. Niezależnie od wszystkiego nie zamierzamy przegrać już tej walki ani razu - powiedział szkoleniowiec.

Statystyka jest jednak przeciwko jego drużynie. Heat wygrali bowiem w ostatnich czterech sezonach wszystkie osiem meczów fazy play-off, w których prowadzili 3:1 w serii. Coraz bardziej prawdopodobna jest więc powtórka finału sprzed roku, gdy Heat zmierzyli się z San Antonio Spurs. "Ostrogi" prowadzą bowiem 2:1 z Oklahoma City Thunder.

Rozdarty ręcznik, potężne wsady, świetne mecze i zabawne wpadki! Przegląd sezonu Gortata