NBA. Pacers i Thunder pozostali w grze

Koszykarze Indiana Pacers i Oklahoma City Thunder pokonali na wyjeździe odpowiednio Atlantę Hawks i Memphis Grizzlies i wyrównali stan rywalizacji w swoich parach na 3-3.

W NBA dawno kibice nie oglądali tak zaciętej walki w pierwszej rundzie play-off. Awans do tej pory wywalczyli jedynie Mistrzowie Miami Heat (4:0 pokonali Charlotte Bobcats) i Washington Wizards (po 4:1 z Chicago Bulls). Po nocnych meczach wiadomo już, że co najmniej trzy pary rozstrzygną rywalizację w decydującym siódmym spotkaniu. W trzech kolejnych stan rywalizacji to 3:2.

Pacers ratowali się w końcówce

Mimo żywiołowego dopingu kibiców Hawks nie zdołali wyrzucić z play-offów Pacers, liderów Konferencji Wschodniej po sezonie zasadniczym.

Gospodarze prowadzili jeszcze na trzy minuty i 13 sekund przed końcem, kiedy po rzucie Jeffa Teague prowadzili 84:79. Końcówka należała jednak do gości, którzy wygrali ją 16:4, a cały mecz 95:88.

Połowę punktów dla Pacers w ostatnich trzech minutach zdobył David West. W cały meczu rzucił ich 24, tyle samo co Paul George. Liderem pokonanych był Teague z dorobkiem 29 punktów.

Pewna wygrana Thunder

Szansę na awans przed własną publicznością mieli także Grizzlies, ale i im się nie udało. Rozstawieni z dwójką Oklahoma City Thunder wygrali wyraźnie 104:84.

Goście już do przerwy odskoczyli na 15 punktów i w drugiej połowie kontrolowali mecz. 36 punktów zdobył Kevin Durant, 25 Russell Westbrook, a 16 Reggie Jackson. Wśród gospodarzy z 17 punktami skończył Marc Gasol, a 16 uzbierał Zach Randolph.

W trzecim meczu Golden State Warriors 100:99 pokonali Clippersów i w tej parze także zadecyduje siódme spotkanie, które zostanie rozegrane w Los Angeles. W nocy z piątku na sobotę odbędą się szóste spotkania pomiędzy Brooklyn Nets i Toronto Raptors, Dallas Mavericks i San Antonio Spurs oraz Portland Trail Blazers i Houston Rockets.

Wyniki:

Atlanta Hawks - Indiana Pacers 88:95 (stan rywalizacji play off do czterech zwycięstw: 3-3)

Memphis Grizzlies - Oklahoma City Thunder 84:104 (stan rywalizacji play off do czterech zwycięstw: 3-3)

Golden State Warriors - Los Angeles Clippers 100:99 (stan rywalizacji play off do czterech zwycięstw: 3-3)

Billy Crystal, Tommy Lee Jones, Rihanna i inni. Gorąco też na trybunach NBA!