NBA. Golden State Warriors przerwali 16-letnią passę

Klay Thompson zagrał mecz życia i poprowadził Golden State Warriors do wyjazdowego zwycięstwa 100:91 nad San Antonio Spurs. W rywalizacji o awans do finału Konferencji Zachodniej jest remis 1-1.

Thompson zaliczył swoje pierwsze double-double w karierze. Rzucił 34 punkty, z czego aż 29 w pierwszej połowie, i zebrał 14 piłek. 22 punkty dodał Stephen Curry, a Harrison Barnes 13 i Warriors przerwali passę 30 kolejnych porażek w San Antonio. Nie wygrali tam od 14 lutego 1997 roku.

Najwięcej punktów dla pokonanych zdobyli Tim Duncan - 23 i Tony Parker - 20. Spurs przegrali pierwszy mecz w tegorocznej fazie play-off. W przerwie przegrywali 19 punktami, ale w drugiej połowie próbowali gonić Warriors. Na siedem minut przed końcem po rzucie Parkera przegrywali już tylko 82:88, ale tej straty nie udało im się zmniejszyć już do końca meczu.

Do finału Konferencji Zachodniej awansuje drużyna, która pierwsza wygra cztery spotkania. Kolejny mecz w piątek w Golden State.

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS i na Androida