23
95
Skład: Marion 18, Nowitzki 18 (1), Collison 8, Mayo 8, James 2 oraz Varter 15 (2), Brand 12, Jones 11, Beaubois 8 (2), Kaman 6, Wright 4, Crowder 0, James 0
Skład: Dragić 18, Scola 14, Tucker 12, Dudley 9 (1), Gortat 8 oraz Beasley 12 (1), Brown 6, Marshall 6 (2), Morris 6, Johnson 4, Zeller 0
Phoenix Suns znów najsłabszym klubem na zachodzie. Po niedzielnej porażce z Dallas Mavericks 95:110 zespół Marcina Gortata ma najgorszy bilans w swojej konferencji.
Dla Suns była to dopiero druga porażka po zmianie trenera, ale już 30. w sezonie. Zespół był w stanie odnieść tylko 15 zwycięstw. W niedzielę Mavericks prowadzili niemal od samego początku - jeszcze przed przerwą ich przewaga wynosiła momentami nawet 20 punktów, ale ambitni gracze Suns odrabiali straty.

Po dobrym początku trzeciej kwarty przewaga gospodarzy stopniała do sześciu punktów, ale Mavs odpowiedzieli serią, po której ich prowadzenie znów było dwucyfrowe. Podobnie było na początku czwartej kwarty - Suns doszli na pięć punktów, Mavericks rzucili 10 kolejnych, przejęli kontrolę nad meczem i ostatecznie wygrali 110:95.

Suns zbyt łatwo tracili piłkę, a w efekcie kolejne punkty. Po przechwytach Mavericks zdobyli aż 23 punkty. Do tego to gospodarze zdominowali grę pod koszami - zdobyli z pola trzech sekund więcej punktów (50:40), zebrali więcej piłek (44:38), z czego aż 12 w ataku.

Po 18 punktów dla Mavericks zdobyli Shawn Marion i Dirk Nowitzki, dla obu były to szczególne liczby. Ten pierwszy grał swój 1000. mecz w NBA, a Niemiec przeskoczył w klasyfikacji wszech czasów Allena Iversona - z 24 375 punktami Nowitzki jest obecnie 18. strzelcem w historii ligi.

Najwięcej punktów dla Suns rzucił Goran Dragić - 18. Słoweński rozgrywający miał też osiem asyst i cztery zbiórki. 14 punktów zdobył Luis Scola.

Marcin Gortat zagrał 31 minut i trafił wszystkie rzuty z gry. Do Polaka rzadko dogrywano piłkę, ale jeśli już ją dostawał i decydował się na rzut, to się nie mylił. Trafił dwa razy z półdystansu i dwukrotnie spod obręczy (jeden wsad). Miał też osiem zbiórek (jedną w ataku), trzy asysty, dwa bloki, przechwyt oraz dwie straty.

Suns z bilansem 15-30 znów zajmują ostatnie miejsce na zachodzie, jedną porażkę mniej mają New Orleans Hornets. Gortat i spółka mają teraz dwa dni wolnego. Kolejny mecz zagrają w nocy ze środy na czwartek z Los Angeles Lakers, którzy w niedzielę pokonali Oklahoma City Thunder. Mecz pokaże Canal+ Sport. Początek transmisji o 4.30.