NBA. Suns pokonali Kings, 12 zbiórek Gortata

Phoenix Suns wygrali czwarty mecz przedsezonowy. W poniedziałek pokonali Sacramento Kings 103:88, a Marcin Gortat rzucił trzy punkty i miał 12 zbiórek.

Gortat trafił tylko jeden z sześciu rzutów z gry oraz jeden z dwóch wolnych, ale po raz kolejny był najlepiej zbierającym zawodnikiem swojej drużyny - miał 12 zbiórek z czego trzy w ataku. Dołożył też cztery bloki. Najwięcej punktów dla Suns zdobył Jared Dudley - 25, a 15 punktów miał Michael Beasley.

Suns zaczęli mecz ospale i niedbale, przegrywali już 14:2 w pierwszej kwarcie, ale dzięki dobrej grze rezerwowych zaczęli odrabiać straty. Na prowadzenie wyszli tuż przed końcem pierwszej połowy po rzucie Dudley'a, a później odskakiwali na kilka-kilkanaście punktów. Kings odrobić strat nie zdołali, tym bardziej, że większość meczu na ławce przesiedział ich najlepszy ich zawodnik DeMarcu Cousins, który w osiem minut rzucił osiem punktów i miał pięć zbiórek. Suns wygrali 103:88 i zrewanżowali się Kings za porażkę w pierwszym meczu przedsezonowym.

Najwięcej punktów dla ekipy z Sacramento rzucił Tyler Honeycutt (17), a 14 miał Jason Thompson.

- Musimy jeszcze popracować nad naszą grą i zrozumieniem na parkiecie, ale jestem w 100 procentach pewny, że w tym sezonie będziemy lepsi - powiedział Gortat, który może być pewny w miejsca w pierwszej piątce.

Jeszcze przed meczem trener Gentry powiedział dziennikarzom, że ma już wybraną pierwszą piątkę oraz kluczowych zawodników. Niespodzianek nie ma. Mecze od pierwszej minuty rozpoczynać będą Goran Dragic, Dudley, Beasley, Luis Scola i Gortat - tak jak we wszystkich spotkaniach przedsezonowych.

Suns mają do rozegrania jeszcze dwa mecze sparingowe - w nocy z wtorku na środę polskiego czasu zmierzą się z Golden State Warriors, a w piątek ich rywalami będą Denver Nuggets. Sezon regularny zespół Gortata zainauguruje 31 października przed własną publicznością meczem z Warriors.