NBA. Gortat i Nash poprowadzili Suns do zwycięstwa z Pacers

Po dwóch porażkach z rzędu, Phoenix Suns wygrali mecz na wyjeździe. W piątek po zaciętej końcówce pokonali Indianę Pacers 113:111. Marcin Gortat rzucił 23 punkty i miał osiem zbiórek, Steve Nash 17 asyst i 12 punktów.
Polak, który bardzo słabo zagrał w środę przeciwko Orlando Magic (miał tylko cztery punkty) i dał się zdominować Dwightowi Howardowi, w piątek od samego początku był bardzo aktywny i skuteczny. Rzucił siedem pierwszych punktów dla Suns, a w pierwszej kwarcie 12 ze swoich 23.

Świetnie wykorzystywał podania od Nasha, obrońcy Pacers co chwilę nabierali się na ich dwójkowe akcje, spóźniali w obronie, a Gortat zdobywał łatwe punkty.

Na minutę przed końcem po błędzie defensywy Gortat trafił spod samego kosza, a Suns powiększyli przewagę do trzech punktów (106:103). Chwilę później trójkę trafił Channing Frye, ale Suns wygrali dopiero po wojnie nerwów w rzutach wolnych.

W sumie Gortat w 33 minuty zdobył 23 punkty (8/13 z gry, 7/11 z wolnych), miał osiem zbiórek (trzy w ataku), dwie asysty, przechwyt oraz cztery faule. Był najlepszym strzelcem zespołu, punkt mniej rzucił Grant Hill, a Steve Nash zakończył z 12 punktami i 17 asystami.

28 punktów dla Pacers zdobył Danny Granger, który trafił czterokrotnie za trzy. 19 punktów i siedem zbiórek miał Roy Hibbert, który pod koszem sprawił Gortatowi sporo problemów w pierwszej połowie, gdy rzucił 16 punktów. - Po przerwie postanowiłem zagrać twardziej, jako zespół też tak zagraliśmy - powiedział po meczu Gortat.

Suns wygrali trzecią kwartę 32:18 i przed ostatnimi 12 minutami mieli siedem punktów zaliczki. Packers zbliżali się to na punkt, to na dwa, ale strat odrobić nie byli w stanie. W ostatnich sekundach, mimo dwóch pudeł z linii rzutów wolnych Frye'a, Suns obronili przewagę i zwyciężyli.

Suns mają po piątkowym meczu z Pacers tyle samo zwycięstw, co porażek (24-24) i zajmują 10 miejsce na zachodzie. Na dziewiątym są Denver Nuggets, którzy mają taki sam bilans (26-22) jak zajmujący ósme miejsce Houston Rockets oraz będący na siódmym Utah Jazz.

Dla Suns mecz z Pacers był trzecim z serii czterech wyjazdowych. W niedzielę zagrają w Cleveland z Cavaliers.

Indiana Pacers - Phoenix Suns 111:113. Kwarty: 31:28, 30:26, 18:32, 32:27. Pacers: Granger 28 (4), Hibbert 19, George 15, Collison 9, West 8 oraz Hansbrough 13, Hill 8 (2), Barbosa 5 (1), Amundson 4, Jones 2, Price 0. Suns: Gortat 23, Hill 22 (1), Nash 12, Frye 11 (1), Dudley 10 (1) oraz Redd 10, Warrick 9, Brown 6 (1), Telfair 5 (1), Lopez 5, Morris 0.