NBA. Gortat pudłuje, Suns przegrywają

Phoenix Suns przegrali drugi mecz na wyjeździe z rzędu. W nocy z wtorku na środę polskiego czasu ulegli Denver Nuggets 92:109. Marcin Gortat rzucił 10 punktów i miał 14 zbiórek.
Polski środkowy, który dzień wcześniej wyrównał rekord punktowy kariery (25 punktów), we wtorek miał ogromne problemy ze zdobywaniem punktów, choć rywale grali bez swoich podstawowych środkowych - Brazylijczyka Nene oraz Timofieja Mozgowa (obaj są kontuzjowani).

Gortat z 13 rzutów trafił zaledwie cztery, wszystkie po podaniach z obwodu. Pudłował spod kosza, przy dobitkach, ale ambitnie walczył o zbiórki. W całym meczu miał ich 14, z czego cztery w ataku. Do tego dołożył trzy asysty, przechwyt, blok, a także dwie straty i trzy faule.

Ale nie tylko Gortat pudłował. Suns zagrali ofensywnie fatalny mecz, rzucali z zaledwie 33-procentową skutecznością. Od remisu po 62 w czwartej minucie trzeciej kwarty, gospodarze zdobyli 26 punktów tracąc zaledwie osiem. W drugim meczu z rzędu w końcówce trzeciej kwarty Suns oddali pole rywalom i w czwartej kwarcie nie byli się już w stanie podnieść.

Najwięcej punktów dla Suns rzucił rezerwowy Markieff Morris - 21. Punkt mniej zdobył Michael Redd, a po 10 punktów dorzucili Gortat i Ronnie Price. W meczu z Nuggets nie zagrali Steve Nash i Grant Hill. Trener Alvin Gentry nie chciał ryzykować kontuzji swoich weteranów i dał im odpocząć przed środowym meczem z Hawks.

20 punktów dla Nuggets rzucił Aaron Afflalo, 17 miał Ty Lawson, a 16 Chris Andersen.

To druga porażka Suns z rzędu. Zespół Marcina Gortata z bilansem 12 zwycięstw i 17 porażek zajmuje 13 miejsce na zachodzie. W nocy z środy na czwartek zagra u siebie z Atlanta Hawks, którzy przegrali z Los Angeles Lakers 78:86.

Nuggets, którzy wygrali pierwszy od pięciu spotkań mecz we własnej hali, mają bilans 17-12 i są na szóstym miejscu na zachodzie.

Denver Nuggets - Phoenix Suns 109:92. Kwarty: 33:21, 25:30, 28:18, 23:22. Nuggets: Afflalo 20 (2), Lawson 17, Faried 13, Brewer 9, Koufos 9 oraz Andersen 16, Harrington 12, Fernandez 11 (2), Miller 2, Stone 0, Hamilton 0. Suns: Redd 20 (3), Gortat 10, Price 10 (1), Frye 7 (1), Dudley 6 oraz Morris 21 (2), Brown 8 (2), Telfair 6, Childress 2, Lopez 2, Warrick 0.