NBA. Debiutant ograł Suns

26 punktów zdobył numer jeden ostatniego draftu NBA Kyrie Irving, a jego Cleveland Cavaliers pokonali Phoenix Suns 101:90. Marcin Gortat utrzymuje solidną formę - w czwartek miał 14 punktów, 10 zbiórek i pięć bloków, choć sam ze swojej gry nie był do końca zadowolony.

Irving błysnął swoim talentem w drugiej kwarcie, gdy od stanu 40:34 dla Suns, gdy rzucił 12 z 14 kolejnych punktów dla Cavaliers. Młody rozgrywający rzucał nie tylko z dystansu, często wchodził też pod kosz - w jednej z akcji dzięki swojej szybkości minął Marcina Gortata. W meczu Irving rzucił 26 punktów i miał sześć asyst.

Cavs osiągniętej przewagi nie oddali do samego końca. Suns próbowali gonić, trzecią kwartę zaczęli od serii 9:2 i zmniejszyli straty do trzech punktów, ale goście momentalnie odpowiedzieli dobrymi akcjami Irvinga czy doświadczonego Jamisona.

Suns przegrali jednak nie tylko dlatego, że nie umieli powstrzymać rewelacyjnego debiutanta, ale mieli też ogromne problemy pod koszem - gracze Cavs zebrali aż 15 piłek w ataku, z czego siedem miał Anderson Varejao (w sumie 17 zbiórek i osiem punktów), które dały możliwość zdobycia aż 20 punktów z ponowienia. Do tego doszło aż 16 strat ekipy z Arizony.

NBA. Clippers pokonali Heat! Są aż tacy mocni, czy rywale tacy słabi?

- Czuję, że to ja jestem za te zbiórki odpowiedzialny, ale jest wiele sytuacji, w których musimy sobie pomagać. Byliśmy dziś jacyś rozkojarzeni od samego początku - powiedział dziennikowi "Arizona Republic" Marcin Gortat.

Polski środkowy zaliczył trzecie w tym sezonie double-double, miał 14 punktów (7/11 z gry, 0/2 z wolnych), zebrał 10 piłek (najwięcej w zespole), miał też aż pięć bloków, z czego cztery w czwartej kwarcie.

Gortat większość punktów (12 z 14) zdobył po dwójkowych zagraniach z zasłoną dla Steve'a Nasha, choć raz udanie zebrał piłkę w ataku i po obrocie prawym półhakiem trafił do kosza Cavs.

Nash zakończył mecz z 16 punktami i 15 asystami. W Suns zadebiutował Michael Redd - rzucający w 19 minut zdobył 12 punktów, trafił trzy razy z dystansu na siedem prób. Możliwe, że już w piątek zagra po raz pierwszy w wyjściowej piątce, bo drobny uraz ma Grant Hill.

NBA. Czy Gortat zasłużył na grę w Meczu Gwiazd? A Polacy głosują...

Suns po przegranym meczu z Cavaliers mają bilans czterech zwycięstw i sześciu porażek. Spadli na dziesiąte miejsce na zachodzie. Koszykarze z Arizony w piątek zagrają u siebie z New Jersey Nets, a potem czeka ich bardzo seria pięciu trudnych meczów wyjazdowych. Zagrają kolejno z Spurs, Bulls, Knicks, Celtics i Mavericks.

Cavaliers mają bilans 5-5 i są na ósmym miejscu na wschodzie. W piątek grają z Los Angeles Lakers.

Zobacz za czym tęskniliśmy przez pół roku [NAJLEPSZE ZDJĘCIA] ?

62 tysiące głosów, czy Gortat zagra w Meczu Gwiazd NBA? ?