NBA. Najgorszy początek sezonu Celtics od pięciu lat

Trzeciej porażki z rzędu doznali Boston Celtics. W środę ulegli aż 78:97 New Orleans Hornets.
Po raz ostatni trzy pierwsze mecze Celtics przegrali w sezonie 2006/2007, gdy w zespole nie było jeszcze ani Kevina Garnetta ani Ray'a Allena. W tym roku sezon zaczęli od trzech meczów wyjazdowych, dzień przed meczem w Nowym Orleanie grali w Miami z Heat.

Z Hornets koszykarze z Bostonu zaczęli od prowadzenia 9:2, ale to gospodarze zdobyli 10 ostatnich punktów i na koniec pierwszych 12 minut mieli sześciopunktową zaliczkę (24:18). Celtics strat nie byli w stanie odrobić, czwartą kwartę ich rywale rozpoczęli od serii 13:4 i pewnie zwyciężyli 97:78.

Celtics słabo bronili pod koszem, skąd stracili ponad połowę ze swoich punktów. Katastrofalny był też atak - zaledwie 37 procent skuteczności z gry. Na razie Celtics muszą sobie radzić bez swojego najlepszego strzelca Paula Pierce'a, który ciągle nie wyleczył kontuzji stopy. Najwięcej punktów dla Celtics w środę zdobył Ray Allen (15), 13 dołożył Rajon Rondo.

Liderem Hornets był Jarret Jack, który zdobył 21 punktów i miał dziewięć asyst. Jack nie zagrał w pierwszym meczu z Suns ze względu na zawieszenie. 20 punktów dorzucił podkoszowy Carl Landry (miał też 11 zbiórek), a po 13 mieli Emeka Okafor i Marco Belinelli. Z Celtics nie zagrał Eric Gordon, który ma stłuczone kolano.

Hornets, którzy po odejściu Chrisa Paula do Los Angeles Clippers mają w połowie nowy zespół i byli spisywani na straty, sezon zaczęli od dwóch zwycięstw. - Oni starają się pokazać wszystkim, że nie wolno ich skreślać. Zrobią wszystko, by udowodnić ekspertom, że nie mieli racji - uważa Doc Rivers, trener Celtics.

Od trzech zwycięstw sezon zaczęli Miami Heat. W środę pokonali Charlotte Bobcats 96:95. Zwycięski rzut na trzy sekundy przed końcem trafił Dwyane Wade.