Liga VTB. Cel na kolejny sezon - pewny udział w Eurolidze

Czy już w kolejnym sezonie zwycięzca ligi VTB zapewni sobie udział w rozgrywkach Euroligi? Na razie musi walczyć w eliminacjach.
Liga VTB rozwija się błyskawicznie. W zakończonym niedawno sezonie nowością i wielką atrakcją był fakt, że najlepsza drużyna ligi VTB miała zapewniony udział w eliminacjach elitarnej Euroligi. Ostatecznie prawo to wywalczyła drużyna BC Chimki, choć w lidze VTB odpadła już w półfinale. To dlatego, że mistrz ligi VTB CSKA Moskwa ma licencję A w Eurolidze, która daje mu pewny udział w tych rozgrywkach, natomiast wicemistrz ligi VTB Lokomotiw Kubań Krasnodar udział w Eurolidze zagwarantował sobie, wygrywając Puchar Europy.

Ale szefowie ligi VTB chcą, aby wygrana w ich rozgrywkach dawała nie tylko eliminacje, ale pewne miejsce w Eurolidze. Potwierdził to w wywiadzie dla rosyjskiego dziennika "Sport-Express"& dyrektor generalny ligi VTB Andriej Szirokow.

- Z zakończonego niedawno sezonu jesteśmy wyjątkowo zadowoleni. Ciężko będzie to powtórzyć, ale zrobimy wszystko, aby nam się to udało. Jeśli chodzi o najważniejszy cel zewnętrzny, to chcemy, aby najlepsza drużyna naszych rozgrywek miała zapewniony udział w Eurolidze, bez konieczności gry w eliminacjach - powiedział Szirokow.

W tegorocznych kwalifikacjach Euroligi rywalami BC Chimek będą Banvit Bandirma, CEZ Basketball Nymburk, Cimberio Varese, EWE Baskets Oldenburg, Lietuvos Rytas Wilno, Telenet Ostend oraz VEF Ryga.