Liga VTB. Wiktor Chriapa został wybrany na MVP fazy play-off

Choć nie zagrał w ostatnim meczu, który zagwarantował jego drużynie mistrzostwo ligi VTB, Wiktor Chriapa z CSKA Moskwa został wybrany na MVP fazy play-off.
Chriapa, który przez organizatorów ligi VTB został porównany do gwiazdy San Antonio Spurs Tima Duncana, rozegrał bardzo równy sezon. W rundzie grupowej jego średnie to 8,9 pkt i 7,4 zbiórki, podobne osiągnięcia miał w fazie play-off - 8,5 pkt i 6,5 zbiórki.

Kapitan CSKA Chriapa został doceniony właśnie za równą grę na wysokim poziomie, ale głównie za świetną postawę w fazie play-off i wielkim finale. Co ciekawe, Chriapa nie zagrał w ostatnim spotkaniu z Lokomotiwem Kubań Krasnodar, bo w meczu nr 3 doznał kontuzji kostki, ale mimo to i tak został wybrany na najbardziej wartościowego gracza play-off.

Chriapa nie błyszczał może jeszcze w meczach I rundy z Krasnyje Krylia Samara (choć w jednym spotkaniu rzucił 16 pkt), ale potem niemal zawsze można było na niego liczyć. W pięciomeczowej serii półfinałowej z BC Chimki rzucił w sumie 50 pkt (w tym 14 w decydującym meczu), a w finałach z Lokomotiwem rzucał odpowiednio 8, 9 i 5 pkt. Choć nie zawsze był na pierwszym planie, bez niego drużynie CSKA byłoby o wiele trudniej o końcowy sukces.

- Finałowe mecze z Lokomotiwem były wyjątkowo intensywne. W ogóle cały sezon był trudny, to był nasz najtrudniej wywalczony tytuł - przyznał MVP play-off Chriapa.