ENERGA Basket Cup. Zaskakujący wynik finału województwa świętokrzyskiego dziewcząt

Podczas kolejnych finałów wojewódzkich odbywających się w Miejskiej Hali Sportowej w Starachowicach spotkały się zwyciężczynie kwalifikacji turniejów gminnych, rejonowych i półfinałów wojewódzkich: SP 27 w Kielcach, SP 13 w Starachowicach, SP w Małogoszczu, PSP w Osieku oraz SP w Złotej. Niestety zawodniczki ze SP w Końskich nie dotarły na miejsce rozgrywek i tym samym oddały wszystkie mecze walkowerem.
:
-
Pierwsze miejsce po zaciętym finale zdobyła drużyna ze SP z Małogoszczy, która niespodziewanie pokonała gospodarzy 24:18 i to ona pojedzie na finał krajowy do Trójmiasta. W walce o trzecie miejsce spotkały się drużyny, które w fazie grupowej zajęły drugie miejsca: PSP w Osieku oraz SP w Złotej. W tej rywalizacji bez większych problemów zwycięsko wyszły zawodniczki z miejscowości Osiek, wygrywając 39:14.

Gra stała na wysokim poziomie, rywalizacja była zacięta, ale wszystko przebiegało duchu fair play przy asyście dobrze sędziujących arbitrów. Nasze dziewczyny pokazały, na co je stać, dlatego na finał krajowy do Ergo Areny jedziemy z dużymi ambicjami - powiedziała po meczu trenerka zwycięskich dziewczyn z SP z Małogoszczy Wioletta Chrust.

Jutro zostanie wyłoniona najlepsza męska drużyna w województwie świętokrzyskim, dlatego wszystkich kibiców zapraszamy na halę przy ulicy Jana Pawła II 22 w Starachowicach.

Wyniki spotkań:

Faza grupowa:

Grupa A:

SP Złota - SP 13 Starachowice 14:18
SP 13 Starachowice - SP 27 Kielce 32:12
SP Złota - SP 27 Kielce 32 : 14

Grupa B

SP 1 Końskie - PSP Osiek 0 : 20
SP 1 Końskie - SP Małogoszcz 0:20
SP Małogoszcz - PSP Osiek 29:27

Faza finałowa:

Mecz o III miejsce: PSP Osiek - SP Złota 39 : 14

Mecz o I miejsce:SP Małogoszcz - SP 13 Starachowice 24:18

Więcej o: