NBA. Magic przegrali z Nuggets, dwie wieże nie pomogły

Aż 25 minut zagrał Marcin Gortat przeciwko Denver Nuggets, ale jego zespół przegrał na wyjeździe 94:111. Polak zdobył dwa punkty i miał trzy zbiórki.

Trener Stan Van Gundy dał we wtorek Gortatowi po raz pierwszy od kilku tygodni szansę gry na pozycji silnego skrzydłowego, bo Magic znów mają problem z kontuzjami. Na urazy narzekają Quentin Richardson oraz Mickael Pietrus, Van Gundy musiał zmienić pierwszą piątką oraz rotację w trakcie meczu i stąd więcej minut Gortata.

Polak choć grał długo, nie pokazał nic specjalnego. Swoje jedyne punkty zdobył gdy grał jako środkowy - w końcówce pierwszej połowy dobił tuż przed końcową syreną niecelny rzut Jameera Nelsona. Poza tym spudłował jeszcze dwa rzuty, miał tylko trzy zbiórki, a także po dwa przechwyty, bloki, dwie asysty, stratę i cztery faule. Kilka razy miał ogromne problemy z grą w obronie przeciwko środkowemu Nuggets - Nene, który zdobył 10 punktów i miał 10 zbiórek.

Magic przez większość spotkania byli "na styku" z Magic, ale zawalili końcówkę meczu w Denver. Od stanu 92:91 dla Nuggets w pięć minut gospodarze zdobyli 19 punktów tracąc tylko trzy i wygrali ostatecznie 111:94. Zespół z Florydy kompletnie pogubił się w obronie, Van Gundy złapał jeszcze przewinienie techniczne, a Nuggets robili swoje.

Aż 35 punktów dla gospodarzy rzucił Carmelo Anthony, który trafił 14 z 21 rzutów z gry, miał też 11 zbiórek. Po 16 dołożyli Ty Lawson i J.R. Smith. Nuggets grali bez kontuzjowanego Chauncey'a Billupsa.

W Magic najskuteczniejszy był rezerwowy rzucający J.J. Reddick, który zdobył 29 punktów (w tym trafił sześć razy za trzy). Dwight Howard zakończył mecz z 21 punktami i 14 zbiórkami. Bardzo słabo zagrali Rashard Lewis, który trafił tylko dwa z dziewięciu rzutów oraz Nelson, który spudłował dziewięć razy na dziesięć prób z gry.

Dla Magic była to piąta porażka w szóstym meczu. Zespół z Orlando z bilansem 16-9 zajmuje drugie miejsce w Southeast Division, pierwsi są Miami Heat. W Konferencji Wschodniej drużyna Gortata spadła na czwarte miejsce (za Celtics, Heat i Chicago Bulls) i ma taki sam bilans jak New York Knicks. Magic po serii meczów na zachodzie w sobotę zagrają u siebie z Philadelphią 76ers.

Nuggets wygrali w tym sezonie po raz 11 przed własną publicznością, z bilansem 15-9 zajmują trzecie miejsce w Northwest Division i są na trzecim miejscu na zachodzie. W czwartek zmierzą się z najlepszą obecnie drużyną NBA - San Antonio Spurs.