NBA. Szczęśliwe zwycięstwo Magic

Orlando Magic szczęśliwie po rzucie Jameera Nelsona na cztery sekundy przed końcem pokonali na wyjeździe New Jersey Nets 91:90. Marcin Gortat w 21 minut rzucił pięć punktów i miał siedem zbiórek.
Zobacz skrót z meczu Orlando Magic na Zczuba.tv

Magic byli bliscy trzeciej porażki z rzędu. Na 20 sekund przed końcem trójkę trafił Jordan Farmar i Nets zmniejszyli straty do jednego punktu (88:89). Faulowany taktycznie przez gospodarzy Jameer Nelson spudłował dwa rzuty wolne, pod drugim koszem dwa razy z linii trafił Brook Lopez i 11 sekund przed końcem gospodarze objęli prowadzenie (90:89).

Sprawy w swoje ręce wziął Nelson. - To przez moje pudła z linii rzutów wolnych byliśmy w trudnej sytuacji, więc w pewien sposób musiałem się zrehabilitować - mówił po meczu rozgrywający Magic. Na cztery sekund przed końcem wbił się pod kosz, rzucił nad próbującym go blokować Lopezem i zapewnił drużynie z Florydy zwycięstwo. - To był szczęśliwy rzut - przyznał Nelson.

Magic, mimo zwycięstwa, zagrali kolejny słaby mecz. Bez formy jest Rashard Lewis, który cały czas pudłuje na potęgę (3/10), w systemie gry Magic nie może na razie odnaleźć się Quentin Richardson, a w meczu z Nets problemy mieli nawet liderzy. Dwight Howard skończył mecz z 16 punktami i 10 zbiórkami, po 13 punktów mieli Vince Carter i Nelson. 14 punktów dołożył rezerwowy Brandon Baass.

Marcin Gortat zagrał 21 minut, wszystkie jako zmiennik Dwighta Howarda. Polak zdobył pięć punktów - trafił dwa z sześciu rzutów z gry oraz jeden rzut wolny. Miał siedem zbiórek, z czego aż pięć w ataku, asystę i faul.

Nets aż trzech koszykarzy rzuciło 20 lub więcej punktów - Devin Harris (26), Brook Lopez (23) oraz Travis Outlaw (20), ale nie dostali wsparcia od graczy drugiego planu.

Dla Nets była to szósta porażka w tym sezonie, ale zespół zajmuje wysokie drugie miejsce w Atlantic Division. Magic, którzy przerwali serię dwóch porażek z rzędu z bilansem 6-3 prowadzą w Southeast Division.

Kolejny mecz drużyny Marcina Gortata w poniedziałek przeciwko Memphis Grizzlies.