NBA. Magic pokonali Cavaliers w hicie wschodu

Vince Carter i Jameer Nelson rozmontowali w czwartej kwarcie obronę najlepszych w lidze Cleveland Cavaliers i Orlando Magic wygrali mecz na szczycie Konferencji Wschodniej 101:95.
Marcin Gortat, NBA, Orlando Magic, Cleveland Cavaliers, LeBron James

Marcin Gortat (Magic) grał tylko przez dwie minuty drugiej kwarty. W ataku Polak nawet nie dotknął piłki, w obronie w dwóch kolejnych akcjach został ograny przez Shaquille'a O'Neala. W jednej z tych akcji 38-letni środkowy ośmieszył Gortata trafiając do kosza sprzed jego nosa.

Magic do przerwy wygrywali 49:43, ale na początku trzeciej kwarty bardzo dobry moment miał Antawn Jamison, który zdobył osiem punktów z rzędu. Nowy skrzydłowy Cavaliers zagrał o wiele lepiej niż w debiucie z Charlotte Bobcats, kiedy spudłował wszystkie 12 rzutów z gry. W niedzielę w Orlando Jamison zdobył 19 punktów (9/14 z gry) i miał osiem zbiórek.

W czwartej kwarcie goście prowadzili 85:80, ale wtedy show rozpoczęli Carter i Nelson, którzy rozgrywali mądre akcje dwójkowe. Carter aż osiem ze swoich 11 punktów zdobył w tej części gry - trafiał z wolnych, kończył akcje wsadami, skutecznie grał tyłem do kosza, a także dobrze podawał do kolegów.

Nelson nie dość, że mądrze dyrygował zespołem i znajdował Cartera, to jeszcze sam trafiał z dystansu. Cavaliers dobiła trójka Rasharda Lewisa, który po podaniu Cartera trafił z narożnika boiska na 100:93.

W Cavaliers najskuteczniejszy był James (33 punkty, dziewięć zbiórek, sześć asyst), ale nie był to mecz, w którym skrzydłowy z Cleveland dominował. W kluczowych momentach James był niewidoczny, albo psuł akcje.

Bardzo skuteczny był O'Neal - 20 punktów, 9/10 z gry, 2/2 z wolnych - ale miał kłopoty z faulami. Bardzo słabo zagrał wracający po kontuzji Mo Williams, który trafił tylko jeden z dziewięciu rzutów z gry.

22 punkty, 16 zbiórek i cztery bloki w Magic miał Dwight Howard, 18 punktów zdobył Nelson, a 15 dorzucił Lewis. Gospodarze przegrali walkę o zbiórki, ale mieli dużo lepszą skuteczność rzutów. Szczególnie za trzy - 40 proc. (8/20) przy zaledwie 19 proc. (3/16) Cavaliers.

Drużyna z Cleveland po raz pierwszy w tym sezonie przegrała trzy spotkania z rzędu, ale wciąż jest zdecydowanym liderem Konferencji Wschodniej. Magic z bilansem 38-19 są na drugiej pozycji.