NBA. Magic wygrywają w bólach

Po bardzo słabej grze Orlando Magic pokonali Portland Trail Blazer 92:83 i odnieśli 20 zwycięstwo w sezonie. Marcin Gortat w sześć minut zaliczył trzy zbiórki i miał dwa punkty.
Orlando Magic mieli ogromne w ataku w meczu z Blazers. Nie trafiali Rashard Lewis i Vince Carter (1/14 z gry), nieskuteczni byli też rezerwowi, ale dzięki świetnej obronie w czwartej kwarcie zespół z Florydy pokonał ekipę z Portland 92:83.

- Każdy zespół w NBA jest w stanie wygrać, gdy gra świetnie w ataku. Dobry zespół od innych różni to, że potrafi zwyciężać, gdy mu w ataku nie idzie - mówił po meczu trener Magic Stan Van Gundy.

Najlepszym graczem Magic był Dwight Howard, który rzucił 12 punktów i miał 20 zbiórek. 33 punkty dla Blazers zdobył Brandon Roy. Marcin Gortat znów grał krótko. W nieco ponad sześć minut zdobył dwa punkty, miał trzy zbiórki, blok, stratę i faul.

Magic odnieśli 20 zwycięstwo w sezonie i z bilansem 20-7 zajmują trzecie miejsce w Konferencji Wschodniej.

700 meczów jako trener San Antonio Spurs ma na swoim koncie Gregg Popović. W sobotę jego zespół pokonał po zaciętej końcówce Indianę Pacers 100:99. Zwycięskie punkty po wsadzie zdobył na 4,6 sekundy przed końcową syreną Tim Duncan.