NBA. Gortat i Magic rozpoczęli marsz po mistrzostwo

Wielkie zwycięstwo Orlando Magic na początek sezonu NBA. Koszykarze z Florydy pokonali na własnym parkiecie Philadelphię 76ers 120:106. Marcin Gortat zdobył osiem punktów.
Zobacz skrót meczu na Z czuba.tv ?

- Nie patrzymy daleko w przyszłość. Naszym celem jest każdy kolejny mecz, na tym się skupiamy - mówił Vince Carter. W pierwszym meczu sezonu Magic byli niesamowicie skupieni, bo zwycięstwo nad Philadelphią zapewnili sobie już w pierwszej połowie.

Generalny menedżer Magic Otis Smith może być z zespołu, który zbudował latem zadowolony. Pięciu nowych zawodników, każdy daje drużynie coś nowego, coś specjalnego. Trener Stan van Gundy z tej układanki graczy, stworzył perfekcyjnie naoliwioną maszynę. Gdy podstawowe elementy nie działają najlepiej, sięga po zmienników na ławkę, a ci od razu odmieniają obraz gry. Tak było z 76ers.

Magic zaczęli bojaźliwie, ale skutecznie. Punktował Mickael Pietrus, grę organizował Jameer Nelson, a pod koszem rywali demolował Dwight Howard. Gracze van Gundy'ego grali jednak niechlujnie w ataku, pozwalali sobie na sporo strat i rywale pod koniec pierwszej kwarty wszyli nawet na pięciopunktowe prowadzenie (19:24). Trener Magic szybko dokonał zmian i od razu obraz gry się zmienił. Świetny moment miał Jason Williams. To po jego dwóch trójkach ekipa z Orlando odskoczyła dziewięć punktów (41:32). Van Gundy systematycznie wracał do swojej pierwszej piątki, a przewaga cały czas rosła. Po pierwszej połowie zatrzymała się na 23 punktach (70:47). Do końca meczu Magic kontrolowali, to co się działo na parkiecie. Ostatecznie wygrali 120:106.

Swój udział w zwycięstwie miał Marcin Gortat. Polak po raz pierwszy na parkiecie pojawił się w samej końcówce pierwszej kwarty. Na boisku zastąpił Howarda, a tuż po jego wejściu Magic odzyskali prowadzenie. Na początku drugiej kwarty po świetnej akcji pick and roll z Jasonem Williamsem Polak potężnie zapakował piłkę do kosza nad środkowym 76ers Jasonem Smithem. Chwilę później Gortat miał jeszcze jedną świetną okazję do zdobycia punktów, ale po podaniu J.J. Reddicka będą sam na sam z koszem fatalnie spudłował.

https://www.sport.pl/video/12,97844,7198341,Pit_Stop__Nikt_nie_zna_toru_w_Abu_Zabi__ale_Kubicy.html Na dłużej Gortat wrócił do gry w czwartej kwarcie, gdy mecz był już rozstrzygnięty. Polak był aktywny nie tylko w obronie, jak to bywało w poprzednim sezonie, ale też w ataku. Szukał pozycji, często po zasłonach ścinał w stronę kosza, czekając na podanie, ale gdy już dostawał piłkę nie był tak skuteczny, jak w meczach przedsezonowych.

W sumie Gortat zagrał 18 minut, zdobył osiem punktów (3/7 z gry, 2/2 z wolnych), miał pięć zbiórek, asystę, blok oraz dwa faule.

Najskuteczniejszym graczem Magic był Howard - 21 punktów i 15 zbiórek. Debiutujący w Magic Vince Carter rzucił 16 punktów, Ryan Anderson i Jason Williams po 15. Dla 76ers najwięcej, 26, rzucił Marreese Speights

W meczu nie zagrał zawieszony na dziesięć meczów za stosowanie niedozwolonych substancji Rashard Lewis. - Staram się nawet w złych sytuacjach szukać dobrych stron. Bez Rasharda w składzie, więcej minut dostaną inni gracze, a to nam pomoże w dalszej części sezonu - powiedział trener Stan Van Gundy. W miejsce Lewisa w pierwszej piątce szansę dostał sprowadzony razem z Vincem Carterem z New Jersey Nets Ryana Andersona.

W piątek Magic zagrają w New Jersey z Nets, a w niedzielę o godz. 19 ich rywalem będzie Toronto Raptors. Transmisję z tego meczu zaplanował Canal+ Sport.

"Howarda nie da się wygryźć" - mówi Marcin Gortat ?