Marcin Gortat w play off: 11. miejsce w klasyfikacji wsadów

Marcin Gortat nie został mistrzem NBA, ale tegoroczne play offy może uznać za udane. Zagrał w pierwszej piątce, w kilku meczach był wyróżniającym się zawodnikiem. Zaistniał także w statystykach - zajął 11. miejsce pod względem liczby wykonanych wsadów.

Zobacz super wsad Gortata na Z czuba.tv ?

Gortat w play off zagrał w 24 meczach, w których rzucał średnio 3,2 punktu. Większość z nich zdobywał po akcjach blisko kosza. Dobrze współpracował z rozgrywającymi, którzy dostrzegali polskiego środkowego na wolnych pozycjach.

Kiedy Gortat dostawał piłkę blisko kosza najczęściej kończył akcję wsadami. Kibice na długą zapamiętają akcję z meczu z Philadelphią, kiedy Polak potężnie zapakował piłkę nad blokującym go Samuelem Dalembertem.

W sumie rezerwowy środkowy Magic uzbierał 13 "paczek" i w klasyfikacji wsadów zajął 11. miejsce. Przed uplasował się Lamar Odom z Los Angeles Lakers (15 wsadów). Klasyfikację zdecydowanie wygrał Dwight Howard z Orlando Magic, który aż 64 razy efektownie kończył akcje. Kolejne miejsca zajęli Pau Gasol z Los Angeles Lakers (35), LeBron James z Cleveland Cavaliers (29) i Kenyon Martin z Denver Nuggets (24).

"Nie wierzyliśmy w wygraną" - czytaj wywiad z Gortatem ?