NBA: Gortat bez punktów w Houston

Orlando Magic przegrali wyjazdowy mecz z Houston Rockets 93:83 i nieznacznie zmniejszyli swoje szanse na drugie miejsce w Konferencji Wschodniej. Marcin Gortat zagrał 11 minut, ale punktów nie zdobył.

Zarówno Gortat, jak i Dwight Howard dostali we wtorek porządną lekcję gry od Yao Minga. Chiński olbrzym rzucił Magic 20 punktów i zebrał 16 piłek z tablic. Howard zakończył mecz z 13 punktami i 10 zbiórkami. Gortat przez 11 minut na parkiecie oddał jeden niecelny rzut z półdystansu, miał też po jednej zbiórce, przechwycie i bloku.

Rockets na prowadzenie wyszli już w pierwszej kwarcie, na przerwę schodzili z dziewięciopunktową zaliczką. W trzeciej kwarcie Magic udało się dojść na jeden punkt po trójce Rafera Alstona, ale gospodarze szybko rzucili siedem punktów z rzędu i utrzymali prowadzenie do końca.

Magic zmarnowali szansę na zrównanie się bilansem z dotychczasowym numerem dwa na Wschodzie - Boston Celtics. Obu zespołom zostało teraz po pięć spotkań do końca sezonu zasadniczego. Trudniejsze zadanie mają Celtics, którzy zagrają z silnymi Cavaliers i nieprzewidywalnymi Heat, ale jeśli wygrają te mecze i nie wydarzy się nic nieprzewidzianego, to aktualni mistrzowie NBA będą mieć przewagę własnego parkietu w drugiej rundzie.