NBA. Rezerwowi Suns przegrali z Thunder

Marcin Gortat rzucił siedem punktów i miał trzy zbiórki, a jego Phoenix Suns przegrali w Tulsie z Oklahomą City Thunder 97:107.

Gortat zaczął mecz w pierwszej piątce i grał tylko w pierwszej kwarcie. W 12 minut rzucił siedem punktów - trafił trzy rzuty z gry (raz po zbiórce w ataku), wykorzystał jeden z dwóch rzutów wolnych. Miał też trzy zbiórki, ale większość meczu, podobnie jak pozostali liderzy Suns, przesiedział na ławce, bo trener Alvin Gentry postanowić dać szansę wszystkim 15 zawodnikom.

Najwięcej punktów dla Suns rzucił Wesley Johnson - 15, 11 dorzucił P.J. Tucker, a 10 punktów i 10 zbiórek miał środkowy Salomon Jones. Na Thunder to wszystko jednak za mało.

Trener Scott Brooks długo na boisku trzymał liderów i jego zespół prowadził od samego początku. 22 punkty zdobył najlepszy strzelec NBA Kevin Durant, a 18 punktów i aż 12 asyst miał Russell Westbrook. Thunder dzięki swoim liderom odskoczyli w trzeciej kwarcie na siedem punktów, a w ostatnich 12 minutach rezerwowi nieco powiększyli przewagę i finaliści ostatniego sezonu wygrali 107:97.

Dla zespołu Gortata to druga porażka w czwartym meczu przedsezonowym. Przed rozpoczęciem rozgrywek Suns zagrają jeszcze trzy sparingi - w poniedziałek zmierzą się u siebie z Sacramento Kings, dzień później czeka ich wyjazdowy mecz z Golden State Warriors, a ostatnim sprawdzianem będzie piątkowy mecz z Denver Nuggets.

Suns sezon rozpoczną 31 października meczem z Warriors przed własną publicznością.