Marcin Gortat Camp drugi rok z rzędu w Lublinie

Lublin to drugi przystanek na tegorocznej mapie MARCIN GORTAT CAMP. Marcin Gortat odwiedził miasto nad Bystrzycą drugi rok z rzędu i jak sam podkreśla, jest pod ogromnym wrażeniem starówki jak i ludzi, którzy są tu wyjątkowo życzliwi i mili. Już niedługo kolejna wizyta Marcina w Lublinie, razem z kadrą Polski rozegra mecz el. ME z Albanią.

Za nami niezwykle udany i energetyczny Camp, który od początku do końca przebiegał niezwykle sprawnie i zgodnie z planem. Marcin przed zajęciami z dziećmi spotkał się na briefengu prasowym z lokalnymi dziennikarzami. Spotkanie w roli gospodarza prowadził prezydent Lublina Pan Krzysztof Żuk a obecna była także Minister Sportu Pani Joanna Mucha, która występowała także w roli matki jednego z uczestników Campu.

 

W treningu wzięła udział około setka dzieci. Co ciekawe było wśród nich 11 młodych Ukraińców z miasta Lutsk na Wołyniu, którzy przyjechali do Lublina na międzynarodowy turniej młodzików. Chłopcy skorzystali z okazji i zostali dzień dłużej, by spotkać się z graczem NBA. To bardzo budujące zachowanie i doskonale ilustrujące, że Marcin jest znany nie tylko w naszym kraju, ale cieszy się szacunkiem także wśród naszych sąsiadów.

 

Lubelski Camp był szczególny także z powodu pierwszych wejść na żywo w stacji TVN, która jest naszym patronem medialnym. Mogliście oglądać nas "live? podczas dwóch wejść ok godz., 9:35 i 10:00. To kolejna szansa na dotarcie do ogromnej grupy odbiorców i przedstawienie im basketu w atrakcyjnej formie. Po cichu wszyscy liczymy, że po pierwsze owoc tych campów będzie bardzo zadowalający, po drugie zmieni się postrzeganie koszykówki jako sportu niszowego. I wreszcie po trzecie - w ślady Marcina pójdzie choć jeden sportowiec z pierwszych stron gazet i zechce podzielić się swoim doświadczeniem, pasją, miłością do sportu z najmłodszymi.

 

Lublin jako pierwsze miasto w tej edycji wystawiło do zajęć z dzieciakami także trenerki, które złamały Płocki, męski monopol. Cieszy, że również Panie mają swoje reprezentantki, które chcą przekazywać miłość do pomarańczowej piłki najmłodszym. W Lublinie rzucała się w oczy także bardzo duża ilość naprawdę małych dzieciaków, które przyprowadzone zostały na Camp pomimo, faktu, że nie będą mogły w nim aktywnie uczestniczyć. To ziarno musi wydać dobry owoc!

 

O ile na trybunach było sporo brzdąców to już na parkiecie zdecydowanie przeważali młodzi choć już doświadczeni i ograni gracze. Ten Camp był dla nich szansą pokazania własnej klasy i umiejętności a nie tylko ambicji i woli walki. Szczególnie wyróżniali się wspomniani wcześniej Ukraińcy, którzy prócz świetnych warunków fizycznych prezentowali także bardzo solidne przygotowanie motoryczne i technikę. Chłopcy reprezentowali barwy WolynBasket Lutsk a na potwierdzenie słów o ponad przeciętnych umiejętnościach niech świadczy decyzja MG o wybraniu MVP Campu w Lublinie Jarka Voitovicha.

 

MIP czyli zawodnikiem, który brał udział w poprzednich edycjach i zrobił największy krok naprzód został Karol Samborski. Hustle Player'em wybrano Jasia Wachowicza, który podobnie jak Kacper w Płocku, braki w fizyczności nadrabiał niesamowitym zaangażowaniem i walką na każdym cm parkietu. Prezentami były oczywiście ubrania, plecaki i inne akcesoria prosto z Phoenix. To wyjątkowe i bardzo pożądane nagrody, ponieważ są absolutnie niedostępne w naszym kraju!

 

W klasycznej pogadance Marcin w bardzo stanowczy sposób przypomniał dzieciom i ich opiekunom, jak ważna w życiu każdego sportowca jest właściwa higiena oraz dbanie o własne zdrowie. Jako przykład podał wyjątkowość zębów! Tak, to od nich zależy w dużej mierze zdrowie naszego organizmu, odporność na bakterie czy wirusy. Marcin powtarza pewne slogany do znudzenia, jednak odnosi się wrażenie, że częstokroć robi to zupełnie sam a właściwe instytucje nie zamierzają zabierać w tej sprawie głosu. Bardzo ciekawie przebiegał maraton pytań do Marcina, jakie serwowali naszej Gwieździe uczestnicy Campu oraz kibice zgromadzeni w hali Globus. Zebrani dowiedzieli się min. o nowym, trzyletnim kontrakcie MG z Nike, który gwarantuje mu dostarczanie obuwia przez firmę z Portland. O numerze butów w jakich chodzi Marcin - 50! Center Suns w bardzo ciekawy sposób wybrnął także z wydawało się dość prostego pytania o wiek, jakie zadała jedna z młodych uczestniczek zajęć: ?Mam 28 lat, ale nie wszyscy 28-latkowie wyglądają tak, jak ja?.

 

Pomimo potwornego upału i zaduchu, przez halę przewinęło się bardzo wiele osób. Oczywiście było to spowodowane także streetballem - II Otwartymi Mistrzostwami Lublina, który odbywał się przed halą. Organizacja dwóch takich imprez w jednym czasie to strzał w dziesiątkę, ponieważ nawet najbardziej wybredni kibice znajdą coś dla siebie. W turnieju wzięło udział rekordowe 36 ekip a zwycięzcy otrzymali nagrody od samego Marcina!

 

Zaraz po Campie Marcin Gortat udał się do Dziecięcego Szpitala Klinicznego, gdzie odwiedził i wsparł dobrym słowem, a także drobnym upominkiem pacjentów oddziału ortopedii. Wszystko to pomimo faktu, że przed Marcinem długa i męcząca podróż do Krosna, gdzie w poniedziałek kolejny, trzeci już Camp w tym roku.

 

Partnerzy główni Marcin Gortat Camp 2012: Briggs & Stratton, Tauron Polska Energia

Patroni medialni: TVN, radio ESKA, SPORT.PL, magazyn MVP, gortat.tv


Więcej informacji o Marcin Gortat Camp 2012 znajdziesz na stronie Fundacji MG13!

NBA tabela

Dywizja/ZespółZw.Por.bilans
EASTERN CONFERENCE
SOUTHEAST
Miami1660.727
Orlando11110.500
Charlotte9150.375
Washington7140.333
Atlanta5170.227
ATLANTIC DIVISION
Boston1650.762
Toronto1560.714
Philadelphia1670.696
Brooklyn13100.565
New York4190.174
CENTRAL
Milwaukee2030.870
Indiana1580.652
Detroit9140.391
Chicago8150.348
Cleveland5170.227
WESTERN CONFERENCE
SOUTHWEST
Dallas1660.727
Houston1570.682
San Antonio9140.391
Memphis6160.273
New Orleans6170.261
PACIFIC
L.A. Lakers2030.870
L.A. Clippers1670.696
Phoenix10120.455
Sacramento8130.381
Golden State5190.208
NORTHWEST
Denver1470.667
Utah13100.565
Minnesota10110.476
Oklahoma City9120.429
Portland9140.391