Robert Skibniewski - ostatni powołany

Trener Muli Katzurin w ostatniej chwili powołał na EuroBasket Skibniewskiego. Zastąpił on Iwo Kitzingera.
Skibniewski to jeden z najbardziej utalentowanych polskich rozgrywających. Ma za sobą występy w Eurolidze i Pucharze ULEB, ze Śląskiem Wrocław zdobył dwa mistrzostwa Polski, ale z trójki naszych rozgrywających, to on jest najsłabszy.

Skibniewski przebywał na zgrupowaniu kadry od samego początku, ale ani razu nie wyszedł na parkiet, nie znalazł się też ani razu w meczowej dwunastce. I pewnie dlatego na parkiet podczas EuroBasketu Skibniewski wyjdzie tylko w absolutnie awaryjnej sytuacji - gdy problemy z faulami będą mieli Koszarek i Szubarga.

Dlaczego w ostatniej chwili Katzurin postawił właśnie na Skibniewskiego, a nie na bardziej wszechstronnego Kitzingera? Prawdopodobnie zadecydowały spawy poza sportowe. Selekcjoner zdał chyba sobie sprawę, że znany z trudnego charakteru Kitzinger nie będzie zadowolony z roli dalekiego rezerwowego i będzie psuł atmosferę w zespole. Wybrał Skibniewskiego, który pogodził się już wcześniej z tym, że na grę nie ma co liczyć, ale jest sympatycznym człowiekiem, który problemów sprawiać raczej nie powinien.

ROBERT SKIBNIEWSKI - ur. 19 lipca 1983. Wzrost: 183 cm. Pozycja: rozgrywający.

Kariera klubowa:

Luz Bielawa (do 1999)
Śląsk Wrocław (1999-2006)
Polpak Świecie (2006-2007)
BOT Turów Zgorzelec (2007-2008)
ASCO Śląsk Wrocław (2008)
BK Prostejov (Czechy, od grudnia 2008)