Iwo Kitzinger - obwodowy na dwie pozycje

W ostatniej chwili selekcjoner reprezentacji Polski zrezygnował z Kitzingera. W jego miejsce powołał Roberta Skibniewskiego
Kitzinger dwa lata temu był nadzieją polskiej reprezentacji - po świetnym sezonie w Polpharmie Starogard pojechał na EuroBasket do Hiszpanii, gdzie regularnie korzystał z niego trener Andrej Urlep. Po turnieju finałowym Kitzinger zmienił jednak klub na PGE Turów Zgorzelec i jego kariera zwolniła.

Dwa sezony temu najmocniejszą stroną Kitzingera były rzut z dystansu i łatwość zdobywania punktów po indywidualnych akcjach. W Turowie Kitzinger dostał jednak więcej obowiązków na pozycji rzucającego, a w systemie gry trenera Saso Filipovskiego ograniczało się to do dogrywania piłek do graczy wyprowadzanych na wolne pozycje. Kitzinger uczył się grać jako rozgrywający, ale tracił instynkt strzelecki.

Katzurin zostawił go jednak w reprezentacji właśnie ze względu na tą dostateczną wszechstronność oraz waleczność. Silny fizycznie Kitzinger miewa bardzo dobre momenty w obronie zarówno jako rozgrywającym, jak i rzucającym. Na EuroBaskecie powinien być awaryjnym zmiennikiem dla Krzysztofa Szubargi i Łukasza Koszarka lub Davida Logana i Michała Chylińskiego. Ale kto wie, może w kilku spotkaniach okaże się dżokerem z ławki?

IWO KITZINGER - ur. 26 lutego 1985. Wzrost: 188 cm. Pozycja: rzucający/rozgrywający

Kariera klubowa:

2000-02 MKKS Rybnik
2002/03 Śląsk Wrocław
2003-05 Znicz Pruszków
2005/06 Unia Tarnów
2006/07 Polpharma Starogard
2007-09 PGE Turów Zgorzelec
2009 PBG Basket Poznań, Seven 2007 Roseto
2009/10 Trefl Sopot