Michał Chyliński - zaskoczenie z Hiszpanii

Rok temu Michał Chyliński zagrał w reprezentacji Mulego Katzurina zaledwie kilkadziesiąt sekund i został zwolniony ze zgrupowania. Przed EuroBasketem wygrał jednak rywalizację z Pawłem Kikowskim i w kilku spotkaniach pokazał, że może być wartościowym zmiennikiem Davida Logana.
Chyliński w meczach z Chorwacją i Macedonią w Bambergu, ale i w starciu z mistrzami świata Hiszpanami w Saragossie pokazał, na co może liczyć Katzurin - 23-letni wychowanek Astorii Bydgoszcz wchodził na parkiet na kilka minut za Logana i był bardzo skuteczny w rzutach z dystansu. Chyliński jest typem egzekutora, który nie potrzebuje wielu akcji, aby wejść w swój rytm - po otrzymaniu piłki albo od razu rzuca, albo wykonuje dwa kozły w celu zdobycia lepszej pozycji.

Rzut za trzy punkty nie jest jednak jedyną zaletą Chylińskiego - mierzący 195 cm zawodnik na początku kariery i w zespołach młodzieżowych grywał głównie jako rozgrywający, przez co dobrze czuje się z piłką i potrafi dobrze wykorzystywać zasłony. Katzurin w kilku meczach próbował go także na pozycji skrzydłowego, ale tutaj Chylińskiemu grało się trudniej, głównie ze względu na fizyczną przewagę rywali.

Chyliński, który jest najmłodszym koszykarzem w obecnej kadrze, w wieku 20 lat wyjechał z Polski do Hiszpanii i choć skończyła mu się umowa z Unicają Malaga, to do ojczyzny wracać nie chce. Liczy, że znajdzie sobie klub w Hiszpanii, niekoniecznie w najsilniejszej na koncie ACB. Udane epizody w reprezentacji Polski na EuroBaskecie mogą pomóc mu w szukaniu klubu.

MICHAŁ CHYLIŃSKI - ur. 22 lutego 1986 roku. Wzrost: 195 cm. Pozycja:rzucający/rozgrywający.

Kariera klubowa:

do 2001 roku Astoria Bydgoszcz
2001-05 SMS PZKosz Kozienice
2005/06 Astoria Bydgoszcz
2006-09 Unicaja Malaga, wypożyczany do Clinicas Rincon Axarquia i CB Villa De Los Barrios