EuroBasket 2013. Dirk Bauermann: Przepraszam kibiców

53 : 89
Informacje
Eurobasket 2013 - Grupa C
Niedziela 08.09.2013 godzina 14:30
Wyniki szczegółowe
1 Kw
2 Kw
3 Kw
4 Kw
Wynik
Polska
5
8
17
23
53
Hiszpania
25
24
27
13
89
Składy i szczegóły
Polska
Kelati 7 (1), Lampe 10, Szubarga 2, Gortat 2, Koszarek 6 (2) oraz Ponitka 7, Ignerski 4, Karnowski 3, Zamojski 11 (3), Chyliński 0, Waczyński 0, Hrycaniuk 1
Hiszpania
Aguilar 2, Fernandez 13 (2), Calderon 9 (3), Rubio 15 (1), Gasol 15 (1) oraz Rodriguez 11 (3), Rey 12, Claver 0, San Emeterio 4, Llull 3 (1), Mumbru 0, Gabriel 5 (1)
- Przepraszam kibiców - tych, którzy oglądali nas tutaj oraz tych, którzy obserwowali mecze w Polsce. Za to, że w pierwszej połowie nie walczyliśmy. I nie ma na to żadnego usprawiedliwienia. Przegraliśmy po raz czwarty i znów nie byliśmy w stanie grać solidnie przez 40 minut. To wielki zawód, to frustrujące. Ten zespół zasłużył na coś lepszego, tworzą go dobrzy gracze, którzy pracowali ciężko. Ale to nie wystarczyło - mówił po porażce 53:89 z Hiszpanią trener reprezentacji koszykarzy Dirk Bauermann.
- Gratuluję Hiszpanom, moim zdaniem zagrali wyjątkowo dobrze - zaczął swoją wypowiedź na konferencji prasowej niemiecki szkoleniowiec. - Wiedzieliśmy, że rozpoczną mecz intensywnie, że narzucą wysokie tempo. Chcieliśmy je wytrzymać, ale nie zdołaliśmy.

- Wyglądało na to, że mieliśmy kaca po sobotniej porażce z Chorwacją. Zawodnicy nie zdołali się odbudować mentalnie po tej ciężkiej przegranej. Całą połowę zajęło nam zebranie się do kupy i nabranie pewności siebie. Ale Hiszpania to zespół świetny, jeden z najlepszych na turnieju i grało nam się ciężko. Cieszę się, że zdołaliśmy powalczyć w drugiej połowie, przynajmniej poprawiliśmy trochę wynik - dodał trener.

Kilka minut wcześniej rzucający reprezentacji Thomas Kelati powiedział, że to trener pokazuje większe serce do gry niż zawodnicy. Co na to Bauermann? - Cieszą mnie słowa Thomasa, ale tu nie chodzi o mnie, tylko o zespół.

- Przepraszam kibiców - tych, którzy oglądali nas tutaj oraz tych, którzy obserwowali mecze w Polsce - dodał trener. - Za to, że w pierwszej połowie nie walczyliśmy. I nie ma na to żadnego usprawiedliwienia. Przegraliśmy po raz czwarty i znów nie byliśmy w stanie grać solidnie przez 40 minut. To wielki zawód, to frustrujące. Ten zespół zasłużył na coś lepszego, tworzą go dobrzy gracze, którzy pracowali ciężko. Ale to nie wystarczyło - zakończył.

W poniedziałek o 21 Polacy zagrają z gospodarzem turnieju Słowenią.

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS, na Androida i Windows Phone