EuroBasket 2013 nie dla Łukasza Wiśniewskiego

73 : 57
Informacje
Turniej w Lublinie - Mecze Polaków
Niedziela 25.08.2013 godzina 18:00
Wyniki szczegółowe
1 Kw
2 Kw
3 Kw
4 Kw
Wynik
Polska
19
24
16
14
73
Szwecja
13
15
18
11
57
Składy i szczegóły
Polska
Lampe 17, Ponitka 0, Gortat 12, Koszarek 5, Kelati 5 oraz Szubarga 3, Zamojski 4, Ignerski 9, Waczyński 9, Karnowski 3, Chyliński 6, Hrycaniuk 0, Wiśniewski 0
Szwecja
Kjellbom 4, T.Massamba 0, B.Massamba 7, Taylor 15, V.Gaddefors 7 oraz Hakanson 3, A.Gaddefors 2, Jerebko 14, Rush 0, Grant 5, Pita 0, Lindvist 0
Trener Dirk Bauermann ma już ?12? na wrześniowe mistrzostwa Europy. W niedzielę po turnieju w Lublinie zdecydował, że w turnieju nie zagra rzucający Łukasz Wiśniewski.
O koszykówce i nie tylko tweetuje @mikelwwa

Bauermann w ostatnich dniach zastanawiał się, czy na turniej do Słowenii zabrać podkoszowego Adama Hrycaniuka czy rzucającego Wiśniewskiego. Postawił na Hrycaniuka, który może być zmiennikiem dla Marcina Gortata i Przemysława Karnowskiego pod koszem. Choć nie jest ofensywnym wirtuozem, twardo broni i zawsze walczy do końca - tacy gracze na ME nawet na końcu ławki są bardzo ważni.

Dla Wiśniewskiego miejsca w składzie już nie było. U Bauermanna był testowany jako zmiennik na pozycji rzucającego, momentami grał jako rozgrywający, ale trenera do siebie nie przekonał. W meczach sparingowych grał niewiele. Bauermann postawił na bardziej uniwersalnego, wyższego i silniejszego Michała Chylińskiego, który może też grać jako niski skrzydłowy wymiennie z Przemysławem Zamojskim, Adamem Waczyńskim i Mateuszem Ponitką.

W niedzielę Polacy pokonali Szwecję w ostatnim dniu turnieju w Lublinie. Z trzech meczów w hali Globus kadra wygrała dwa. W piątek w nieprawdopodobny sposób przegrała z Ukrainą, w sobotę wygrała wysoko ze słabą Wielką Brytanią, a w niedzielę pokonała Szwecję.

Lubelski turniej nie był dla reprezentacji Polski ostatnim testem przed rozpoczynającymi się 4 września mistrzostwami Europy. 30 sierpnia w Stambule biało-czerwoni zmierzą się z wicemistrzami świata Turkami.

Czytaj relację z meczu Polski ze Szwecją