NBA

• Wyznała, co robiła z połową drużyny. 'I nie byli to rezerwowi'
  • Błysk Jeremy'ego Sochana! Rekord sezonu. I to w mekce koszykówki

Błysk Jeremy'ego Sochana! Rekord sezonu. I to w mekce koszykówki

Po dwóch bezbarwnych meczach Jeremy Sochan błysnął na parkietach NBA. I to w Nowym Jorku, w legendarnej Madison Square Garden, która nazywana jest mekką koszykówki. Polak rozegrał bardzo dobre spotkanie, był najlepszym strzelcem zespołu i wypadł lepiej niż wyczekiwany w "stolicy świata" Victor Wembanyama. San Antonio Spurs wyraźnie przegrali jednak z miejscowymi Knicks.

• Pogrom w meczu Sochana. Tak źle jeszcze nie było

Pogrom w meczu Sochana. Tak źle jeszcze nie było

Po trzech zaciętych meczach nadszedł gorszy dzień San Antonio Spurs - Indiana Pacers rozgromili ich aż 152:111, zarzucili gradem trójek, nie dali żadnych szans. Wróciły demony z zeszłego sezonu, kiedy Spurs mieli najgorszą obronę w historii NBA, u gości nie działało nic. Jeremy Sochan rozegrał kolejne bezbarwne spotkanie.

• Zmarnowana szansa San Antonio. 22 punkty przewagi nie wystarczyły. Problemy Sochana

Zmarnowana szansa San Antonio Spurs na czwarte zwycięstwo w tym sezonie NBA. 22 punkty przewagi z drugiej kwarty okazały się niewystarczające, Toronto Raptors wrzucili wyższy bieg w czwartej kwarcie i doprowadzili do dogrywki, a w niej byli już zdecydowanie lepsi. Jeremy Sochan tym razem nie wniósł wiele do gry Spurs.

• Kosmita podbija NBA. Rywale są bezradni. 'Chcę pobić wszystkie rekordy'

Kosmita podbija NBA. Rywale są bezradni. "Chcę pobić wszystkie rekordy"

O tym, że będzie gwiazdą NBA - być może jedną z największych w historii - wiemy od dawna. Ale teraz na własne oczy przekonujemy się, jak wiele już potrafi 19-letni Victor Wembanyama. Francuski kosmita z San Antonio Spurs w swoich pierwszych meczach pokazał rzeczy pozwalające stawiać go obok Shaquille'a O'Neala, LeBrona Jamesa czy Kevina Duranta.

• Trener rzucił Sochana na głęboką wodę. 'Bywa ciężko'. Uwaga na zmiennika! Jest lepszy

Trener rzucił Sochana na głęboką wodę. "Bywa ciężko". Uwaga na zmiennika! Jest lepszy

- Bywa ciężko. To dla mnie zupełnie nowa rola, nigdy nie grałem na tej pozycji, więc będą wzloty i upadki - mówi Jeremy Sochan o swoich początkach w roli rozgrywającego. 20-letni Polak, który rozpoczął drugi sezon w NBA, właśnie pobił swój rekord asyst, ale na boisku wygląda trochę gorzej niż jego zmiennik. Szczególnie zastanawiająca jest jedna statystyka.

• Co za mecz! Fantastyczny Wembanyama, Sochan najlepszy w sezonie. Kosmos

Co za mecz! Fantastyczny Wembanyama, Sochan najlepszy w sezonie. Kosmos

Victor Wembanyama rozegrał mecz fantastyczny, Jeremy Sochan zaliczył najlepsze spotkanie w tym sezonie, a San Antonio Spurs ponownie pokonali na wyjeździe Phoenix Suns - tym razem 132:121. Drużyna Polaka momentami grała koncertowo i właśnie w taki sposób przesądziła o zwycięstwie w końcówce, gdy Suns doprowadzili do remisu.

• Niewiarygodny mecz Spurs i Sochana! Przegrywali cały mecz. Rywale w szoku

Niewiarygodny mecz Spurs i Sochana! Przegrywali cały mecz. Rywale w szoku

Nieprawdopodobne zwycięstwo San Antonio Spurs w Phoenix! W trzeciej kwarcie drużyna Jeremiego Sochana przegrywała różnicą 20 punktów i wydawało się, że niebawem się rozsypie. A jednak Spurs zaczęli odrabiać straty, a w ostatnich sekundach wręcz zaszokowali kandydatów do mistrzostwa NBA.

• Hit w NBA! Harden w roli głównej. Ależ transakcja

Hit w NBA! Harden w roli głównej. Ależ transakcja

Saga transferowa z gwiazdą NBA Jamesem Hardenem dobiegła końca. 34-letni Amerykanin, który obraził się swój klub Philadelphia 76ers, przeniesie się do Los Angeles Clippers, o co zabiegał od kilku miesięcy. Transakcja negocjowana była od wielu tygodni i w ostatecznym kształcie będzie bardzo złożona. W jej skład weszło kilku zawodników, a także wybory w drafcie.

• Curry ośmieszył najlepszego obrońcę świata. Rekordowa seria przerwana [WIDEO]

Curry ośmieszył najlepszego obrońcę świata. Rekordowa seria przerwana [WIDEO]

Stephen Curry, gwiazdor Golden State Warriors i jeden z najlepszych zawodników w historii NBA cały czas pokazuje, że potrafi zagrać jak kosmita. W wygranym wyjazdowym starciu z Houston Rockets popisał się niezwykle efektowną akcją, w której ośmieszył dobrego obrońcę. Oprócz tego inny świetny gracz Warriors - Chris Paul przerwał swoją niesamowitą, 19-letnią serię, rekordową w historii NBA.

• Ten mecz Sochan będzie chciał zapomnieć. Niestety

Ten mecz Sochan będzie chciał zapomnieć. Niestety

To był dopiero trzeci mecz San Antonio Spurs w tym sezonie, ale bez ryzyka można stwierdzić, że będzie on jednym z najgorszych w całych rozgrywkach. Los Angeles Clippers bez wysiłku i z uśmiechem na ustach wygrali u siebie 123:83. Jeremy Sochan będzie chciał o tym spotkaniu jak najszybciej zapomnieć.

• Show Wembanyamy. Wielkie emocje w dogrywce. Kluczowe rzuty Sochana!

Show Wembanyamy. Wielkie emocje w dogrywce. Kluczowe rzuty Sochana!

Show Victora Wembanyamy w decydujących momentach meczu San Antonio Spurs z Houston Rockets. 19-letni Francuz fruwał nad obręczami i walnie przyczynił się do zwycięstwa 126:122 po dogrywce. W ostatnich sekundach dwa bardzo ważne rzuty wolne trafił Jeremy Sochan.

• Wielkie starcie gwiazd NBA. Musieli czekać ponad pięć lat

Wielkie starcie gwiazd NBA. Musieli czekać ponad pięć lat

Bardzo zacięty mecz w drugiej serii gier NBA rozegrały między sobą Los Angeles Lakers i Phoenix Suns. Chociaż przez niemal cały mecz prowadzili goście, to ostatecznie lepsi byli gospodarze. Lakers zwycięstwo zawdzięczają duetowi LeBron James - Anthony Davies, który nie bez problemów powstrzymał szalejącego lidera Suns - Kevina Duranta. Po spotkaniu nie zabrakło uprzejmości i wielkiego szacunku z obu stron.

• Tak Gregg Popovich podsumował występ Jeremy'ego Sochana. 'Kocham' [WIDEO]

Tak Gregg Popovich podsumował występ Jeremy'ego Sochana. "Kocham" [WIDEO]

San Antonio Spurs od porażki 119:126 z Dallas Mavericks rozpoczęli grę w nowym sezonie NBA. W barwach drużyny z Teksasu 29 minut rozegrał Jeremy Sochan, który zdobył 13 punktów. 20-latek popisał się kilkoma efektownymi zagraniami, a jego grę ocenił skrupulatnie po zakończeniu gry trener Gregg Popovich. Zwracał uwagę szczególnie na to, jak Sochan prezentował się w defensywie.

• Tak Jeremy Sochan rozpoczął nowy sezon NBA! A Wembanyama...

Tak Jeremy Sochan rozpoczął nowy sezon NBA! A Wembanyama...

Koszykarski świat z ekscytacją wyczekiwał debiutu w NBA Victora Wembanyamy, ale pierwszym meczem rewelacyjnego nastolatka mógł się trochę rozczarować. Solidne spotkanie rozegrał Jeremy Sochan, którego momentami ćwiczył jednak znakomity Luka Doncić. Słoweniec zaliczył triple-double i świetnymi akcjami przesądził o wyniku meczu San Antonio Spurs z Dallas Mavericks.