Tour de Pologne. Marycz i Majka na czele Saxo Bank - Sungard

Jarosław Marycz i Rafał Majka będą liderami ekipy Saxo Bank - Sungard na tegorocznym Tour de Pologne. Polacy mają odgrywać kluczowe role. Swój skład ujawniła także ekipa Quick Step.

Twoi znajomi już nas lubią. Sprawdź którzy na Facebook.com/Sportpl ?

Dla Rafała Majki to pierwszy sezon w gronie zawodowców, ale już kilkukrotnie pokazał się z bardzo dobrej strony. Najmocniejszą stroną 21-letniego kolarza jest jazda w górach, dlatego jeśli chodzi o klasyfikację generalną, najprawdopodobniej będzie on liderem zespołu. Byłoby to nie lada wyróżnienie, szczególnie, że będzie to debiut Majki w Tour de Pologne.

Niemal po każdym wyścigu ogromne słowa pochwały zbiera od dyrektorów sportowych Jarosław Marycz. Uchodzi on za jednego z najwaleczniejszych kolarzy w peletonie, a jego ataków na ostatnich kilometrach obawiają się wszyscy. W ubiegłym roku był piąty na otwierającym Tour de Pologne etapie do Warszawy, a do największych sukcesów 24-latka należy wicemistrzostwo Europy młodzieżowców ze startu wspólnego oraz mistrzostwo Polski w jeździe na czas.

Pozostała część ekipy będzie nastawiona głównie na sprinty, choć nie brakuje w niej również wszechstronnych kolarzy, jak Luksemburczyk Laurent Didier czy wicemistrz Włoch w jeździe na czas Manuele Boaro. Na starcie zobaczymy również Duńczyka Jonasa Aaena Jorgensena, ale nasze oczy powinny być zwrócone na dwójkę Argentyńczyków.

Mowa tu o braciach Lucasie Sebastianie i Juanie Jose Haedo. Pierwszy z nich, przed rokiem w Katowicach finiszował na drugiej pozycji. Bardziej utytułowany Juan Jose w Polsce nie błyszczał, ale zawsze trzeba na niego uważać, gdyż pochwalić się może triumfami etapowymi w takich wyścigach jak: Criterium du Dauphine Libere, Tirreno-Adriatico czy Tour of California.

Polskie sukcesy w Tour de France? Owszem, były!

 

Włosko-belgijski Quick Step

Czterech Włochów i trzech Belgów znalazło się w składzie Quick Stepu. Ósmym kolarzem w ekipie jest Holender, startujący z licencją Curacao - Marc de Maar.

Quick Step przysyła do Polski bardzo wyrównany skład i ciężko wskazać lidera. Przed dwoma laty bardzo dobrze wypadł Włoch Francesco Reda, który był czwarty na etapie do Krynicy Zdrój i Zakopanego, a w klasyfikacji generalnej zajął piąte miejsce. Bardzo ciekawym kolarzem jest Kevin Seeldraeyers. Najlepszy kolarz do lat 25 w Giro d'Italia 2009 uchodzi za jeden z największych talentów w Belgii jeśli chodzi o jazdę po górach. W tym roku błysnął na Giro zajmując trzecie miejsce na etapie do San Pellegrino Terme oraz był 9. w Volta a Catalunya.

Dwójką kolejnych Belgów, którzy wystartują w Tour de Pologne są Kristof Vandewalle, dla którego jest to pierwszy sezon w gronie ProTeams oraz zaledwie 20-letni Guillaume van Keirsbulck. Uznanymi zawodnikami w peletonie są również Włosi: Davide Malacarne i Dario Cataldo.

Najbardziej znanym kolarzem jest jednak Francesco Chicchi. Włoski sprinter w swojej karierze wygrał już kilkanaście wyścigów, a najbardziej prestiżowe to sukcesy etapowe w: Tour of Denmark, Tour of Qatar, Tour of California, Tour Down Under, Volta Ciclista a Catalunya i Tirreno-Adriatico. Chicchi to również młodzieżowy mistrz świata z 2001 roku.

Winokurow blady jak ściana. Tak kończy się jego kariera [GALERIA]

 

Więcej o Tour de Pologne ?

Więcej o: