Tour de Pologne. HTC-Highroad i Movistar ujawniły składy

Ośmiu zawodników z ośmiu różnych krajów wytypował zespół HTC-Highroad na wyścig Tour de Pologne. Bez wykrystalizowanego lidera do Polski wybiera się ekipa Movistar. Zdecydowanie najgłośniejszym nazwiskiem na liście hiszpańskiego zespołu jest Włoch Marzio Bruseghin, który trzykrotnie kończył w czołowej ?10? Giro d'Italia.

Kto pojedzie w Tour de Pologne? 

Skład HTC-Highroad oprócz zróżnicowania narodowościowego, jest podzielony na grupę sprinterów, harcowników oraz kolarzy na klasyfikację generalną. Najmocniejszą bronią grupy będą z pewnością sprinty. Trójka młodych wilczków już niejednokrotnie pokazała w tym roku, że trzeba się z nimi liczyć. Jednym z największych objawień tego sezonu jest wicemistrz świata młodzieżowców John Degenkolb. 22-letni Niemiec wygrał w tym roku dwa etapy Dauphine Libere, wyścig klasyczny Rund um den Finanzplatz Eschborn-Frankfurt oraz etapy na Bayern-Rundfahrt, Driedaagse van West-Vlaanderen i Volta ao Algarve. Na końcowych metrach wspierać go będzie jego rówieśnik Australijczyk Leigh Howard oraz Duńczyk Alex Rasmussen.

O zwycięstwo w całym wyścigu powalczyć powinni Białorusin Konstantin Siwcow i Szwajcar Michael Albasini. Pierwszy z nich ma za sobą najlepszą wiosnę w życiu. Zajął 10. miejsce w Giro d'Italia oraz był 8. w Dauphine Libere. Przed kilkunastoma dniami wywalczył mistrzostwo kraju w jeździe indywidualnej na czas. 30-letni Albasini wygrał w tym roku klasyk GP Kanton Aargau - Gippingen oraz etap na Bayern-Rundfahrt. Ponadto został najlepszym góralem wyścigu Dookoła Kraju Basków. W ubiegłym roku nie wyszedł z czołowej "10" na najtrudniejszych etapach Tour de Pologne, a cały wyścig zakończył tuż za podium.

Pozostałych trzech kolarzy, którzy wystartują w Polsce to: Amerykanin Caleb Fairly, Słowak Martin Velits oraz Łotysz Gatis Smukulis, który wygrał w tym sezonie pierwszy etap Volta a Catalunya i przez dwa dni nosił koszulkę lidera.

Polskie sukcesy w Tour de France? Owszem, były!

 

Movistar z Bruseghinem na Tour de Pologne

Włoch Marzio Bruseghin lubi startować w Polsce i pamiętamy go, jako bardzo aktywnie jeżdżącego zawodnika. W 2006 roku zajął trzecie miejsce w klasyfikacji górskiej, a rok później był oczko wyżej. Przypomnijmy, że ówczesna jego ekipa - Lampre, wygrała otwierającą Tour de Pologne jazdę drużynową na czas w Warszawie. 37-letni Włoch oprócz czołowych miejsc na Giro d'Italia, skończył również w "10" Vueltę a Espana.

Kolejnym groźnym kolarzem będzie Pablo Lastras, który może się pochwalić zwycięstwem etapowym na każdym z trzech Wielkich Tourów. Hiszpan od kilku lat regularnie przyjeżdża na Tour de Pologne, a jego najlepszym wynikiem było 9. miejsce w klasyfikacji generalnej w 2009 roku. Kolejnymi utytułowanymi i doświadczonymi zawodnikami są jego rodacy Francisco Perez i Luis Pasamontes.

W sprinterskich bojach niezwykle groźny będzie kolejny z Hiszpanów Francisco Ventoso, który w tym roku prezentuje wyborną formę. Sezon rozpoczął od etapowego zwycięstwa w Tour Down Under, a następnie przyszły sukcesy w Vuelta a Andalucia, dwa etapy w Vuelta a Castilla y Leon i ten najważniejszy triumf podczas Giro d'Italia.

W składzie Movistar na Tour de Pologne znalazło się miejsce dla trzech harcowników. Litwin Ignatas Konovalovas to nieobliczalny kolarz, który potrafił wygrać czasówkę na Giro d'Italia. Dla Chilijczyka Carlosa Oyarzuna będzie to debiut w Polsce, natomiast młody Hiszpan Angel Madrazo z pewnością będzie chciał udowodnić swoją wartość.

Twoi znajomi już nas lubią. Sprawdź którzy na Facebook.com/Sportpl ?

Więcej o: