Tour de Pologne. Rabobank przyjedzie z Brownem i Weeningiem

Graeme Brown i Pieter Weening to liderzy holenderskiej ekipy Rabobank na 67. Tour de Pologne UCI ProTour. Pierwszy z nich będzie odpowiedzialny za sprinty na płaskich etapach, natomiast drugi za walkę o jak najwyższe miejsce w klasyfikacji generalnej.

Jednym z pretendentów do zwycięstwa jest Pieter Weening. Holender bardzo lubi startować w Tour de Pologne i w przeszłości święcił spore sukcesy. W 2005 roku wygrał królewski etap do Karpacza, ale wystarczyło to jedynie na drugie miejsce w "generalce". W 2008 roku był 13., a przed rokiem zakończył wyścig tuż za podium. Ten sezon jest również udany dla 29-latka. Zdobył wicemistrzostwo Holandii ze startu wspólnego, a bardzo ciężką "etapówkę" w Austrii zakończył na 10. pozycji.

Graeme Brown aż 15-krotnie stawał w tym roku na podium, jednak zwycięstw w tym jak na lekarstwo, gdyż tylko jedno. Miało ono miejsce niespełna miesiąc teamu podczas wyścigu Dookoła Austrii, który był jednym ze sprawdzianów przed Tour de Pologne.

Warto zwrócić uwagę również na Josa van Emdena. 25-latek wygrał w tym roku trzy etapy jazdy indywidualnej na czas, w tym mistrzostwo Holandii.

Skład ekipy Rabobank na Tour de Pologne:

Graeme Brown, Jos van Emden, Rick Flens, Tom Leezer, Joost Posthuma, Tom Stamsnijder, Pieter Weening, Denis van Winden

Specjalny serwis o wyścigu Tour de Pologne ?

Więcej o: